WYSTAWA HISTORYCZNA W MOTYCZU

5_640x480.jpg
5_640x480.jpg

5 czerwca 2011 r. w Domu Kultury w Motyczu odbyło się otwarcie wystawy historycznej   o dziejach naszej gminy, przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną Gminy Konopnica. Tworząc wystawę, pracownice bibliotek zgromadziły wiele interesujących „starych”  i „nowych”  fotografii, dokumentów, faktów mniej lub bardziej znanych. 

Wśród licznych, cennych eksponatów znalazły się m.in.: rower z kołami o drewnianych obręczach,  buty „sztywniaki” z 1945 r., maszyna do haftowania z lat 30 XX w., radia z lat 60-tych XX w., chustki „szalinówki”, stroje z nonajronu, sierp, maglownica.

Odwiedzający mogli zobaczyć, także historyczne już fotografie z dożynek, kartki okolicznościowe i książki z lat 40-tych XX w. oraz historię „Gminnej Spółdzielni” w Konopnicy.

Centralne miejsce w stworzonej przez bibliotekę Izbie Pamięci zajęła makieta wczesnośredniowiecznego grodziska    z Motycza.

Zaprezentowane zostały m.in.: kościoły, szkoły, jednostki OSP, miejsca pamięci – pomniki, ważniejsze wydarzenia z historii gminy w postaci kalendarium, zabytki, takie jak dworzec PKP, dzwonnica z Konopnicy, dworek z Motycza,  zbiory regionalne biblioteki.

Wszystkim osobom, które służyły pomocą, udzielając informacji, wypożyczając lub oddając eksponaty na wystawę, biblioteka serdecznie dziękuje i gorąco zachęca do odwiedzania Izby Pamięci w Domu Kultury w Motyczu.


Wystawę można odwiedzać  od wtorku do piątku w godzinach 14.00 – 18.00

oraz  w sobotę od 9.00 do. 13.00

(możliwy jest także inny termin po wcześniejszym uzgodnieniu z biblioteką, tel. 81 503 12 52).

 

 

Data opublikowania: 14:19, 8 czerwca 2011

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności