Gimnazjum z Radawczyka Drugiego na konferencji „Przedsiębiorczość dla Dobrego Wychowania”

konferencja.radio.lublin.jpg


Dnia 8 marca 2011 w Trybunale Koronnym odbyła się konferencja pt. : „Przedsiębiorczość dla Dobrego Wychowania” organizowana w ramach projektu „Giełda Inicjatyw jako metoda młodzieżowej współpracy transgranicznej – warsztaty upowszechniające”. Na konferencji tej obecni byli przedstawiciele oświaty, w tym Kurator Lubelski Krzysztof Babisz, zaproszeni goście z Ukrainy oraz Litwy, uczniowie, nauczyciele i również przedstawiciele Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim.

Konferencja została w całości poświęcona metodom zaangażowania młodzieży w zagadnienia przedsiębiorczości oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej – był to jeden z projektów angażujący młodzież ze szkół na Litwie, Ukrainie i w Polsce do stworzenia i prowadzenia swojej firmy.

Podczas spotkania podsumowano pięciomiesięczne efekty pracy w trzech wybranych placówkach na terenie Polski, Litwy i Ukrainy. Jak informuje Marek Brodacki, koordynator Projektu Transgranicznego, uczestnicy warsztatów mieli okazję wykorzystać swoje dotychczasowe umiejętności oraz doskonalić się w sferze przedsiębiorczości.

Następnego dnia przedstawiciele Ukrainy oraz Litwy wizytowali nasze Gimnazjum w Radawczyku Drugim i z informacji, które udało nam się uzyskać, byli pod ogromnym wrażeniem całej placówki oraz jej wyposażenia zarówno w sprzęt multimedialny jak i sportowy – pozyskany przy wsparciu środków z UE.

Giełdy Inicjatyw zostały opracowane przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo i są z powodzeniem stosowane w licznych projektach z dziećmi i młodzieżą.

Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Data opublikowania: 07:57, 11 marca 2011

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności