Wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie „Pokoloruj swój świat”

W dniu 18.10.2018r.  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie przy ul. Artura Grottgera 4, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie plastycznym „Pokoloruj swój świat”.

Ze Szkoły Podstawowej w Stasinie III wyróżnienie otrzymała Anastazja Podleśna, uczennica klasy piątej. Nagrody wręczali: Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk i Dyrektor departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL Sławomir Struski.

Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Na konkurs wpłynęło 447 prac plastycznych z terenu województwa lubelskiego. Nagrodzono 20 uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W czasie uroczystości w części artystycznej wystąpili uczniowie naszej szkoły: Nikola Kowalczyk, Krzysztof Kot, Paulina Gęca, Kacper Dubiel, Bartłomiej Wilczek, Maciej Wolski, Anastazja Podleśna i Igor Gano, którzy  na kanwie znanego programu informacyjnego, „teleexpressu” przedstawili w humorystyczny i zabawny sposób zagadnienia dotyczące ekologii. „Teleexpress” poprowadzili: Krzysztof Czyścioszek i Paulina Segreguj. Rewelacyjnie i  z przymrużeniem oka, „W moim magicznym domu” zaśpiewał Maciej przedstawiając rozbawionej widowni kotka – Igorka. Kacper promował i wyjaśnił, na czym polega zrównoważony rozwój. Ekologiczna rewia mody uświadomiła nam, jak można zrobić coś z niczego. Na pokazie podziwiani byli  „światowej sławy projektanci” Nastazja, Kacpero Du, Nikol i Młody Wilczek. Kreatorów mody na wybieg zapraszała Paulina. Na koniec, jak to bywa w teleexpressie,  z listy przebojów wybrano piosenkę „Jesteśmy dziećmi Ziemi”, którą zaśpiewał zespół wokalny „Stasinek.” Występ bardzo spodobał się zaproszonym gościom, o czym świadczył aplauz publiczności. 

Laureatce konkursu i młodym artystom serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

mgr Regina Wójcik-nauczyciel w SP w Stasinie

Data opublikowania: 09:25, 22 października 2018

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności