Sukces na Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W  dniu 22 marca 2018r.  w siedzibie  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,, Młodzież zapobiega pożarom”.

Miło nam poinformować, że Nikola Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Stasinie zdobyła II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Również Szymon Słomka, uczeń Gimnazjum w Radawczyku Drugim zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Świadczy to o wysokim poziomie i dobrym przygotowaniu uczniów. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lublinie wręczali  członek Zarządu Powiatu Lubelskiego Dariusz Gajo oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej  w Lublinie mł. bryg. Michał Pytlak.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom  turnieju z terenu gminy Konopnica za udział w turnieju.  Dziękujemy także Dyrektorom szkół  i opiekunom uczniów.

Liczymy na to, że zdobyta przez młodzież wiedza  zaprocentuje wzrostem  bezpieczeństwa. Przy jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych  działają Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze , do których można się zapisać i rozwijać swoje zainteresowania. Być może niektórzy chłopcy oraz dziewczęta wybiorą w przyszłości zawód strażaka.

  Jerzy Wójtowicz

Data opublikowania: 11:58, 9 kwietnia 2018

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności