Stowarzyszenie ,,SKAUT”

Nie zawiedliśmy się sądząc, że w naszej gminie mieszka wielu miłośników ptaków, wspólnego majsterkowania i dobrej zabawy. To z myślą o nich przygotowaliśmy warsztaty, na których dzieci korzystając z „męskiego wsparcia” taty, dziadka, wujka, bądź starszego brata, wykonały budki lęgowe dla pożytecznych mieszkańców przydomowych ogrodów. W sobotę 8 marca w Ośrodku Działań Twórczych w Radawczyku Drugim stawiło się blisko 40 chętnych do pracy uczestników zajęć.

Pod kierownictwem pana Krzysztofa Nowaka i pomocy Pawła Nowaka z wielkim zaangażowaniem: wiercono, przecinano, szlifowano, skręcano i malowano drewniane elementy. Wefekcie nie tylko powstały piękne budki lęgowe dla takich ptaków jak sikorki, czy szpaki, ale także wzbogacona została wiedza na temat rodzajów budek, zasad ich przygotowania oraz zwyczajów lęgowych ptaków. Bezcenną wartością są wspólnie spędzone chwile i możliwość międzypokoleniowej wymiany doświadczeń.


Uczestnikom warsztatów dziękujemy za udział i zapraszamy do obejrzenia większej ilości zdjęć na naszą stronę www.skaut.lublin.pl. Zajęcia zostały sfinansowane ze środków Gminy Konopnica, realizowane w ramach projektu: „Pobudzanie aktywności obywatelskiej poprzez nabywanie nowych umiejętności podczas warsztatów kulturalno – społecznych… w2014 r.”


Stowarzyszenie „SKAUT”

Data opublikowania: 07:50, 10 marca 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności