Gminny Dzień Kobiet

Co roku obchody Gminnego Dnia Kobiet  przebiegają  w coraz gorętszej atmosferze.
Już przed południem, w piątek 7 marca do Remizy OSP w Motyczu Leśnym przyjeżdżały  Panie ze wspaniałymi  ciastami,  wykonanymi  przez siebie, specjalnościami sztuki cukierniczej zachwycającymi wyglądem i smakiem.

Na zaproszenie Wójta Mirosława Żydka przybyło ponad 100 mieszkanek naszej gminy.  

Uroczystość rozpoczęły gorące życzenia dla wszystkich pań złożone przez Wójta Mirosława Żydka, Zastępcę Wójta Konrada Banacha i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Dudę. 

Wszystkie kobiety lubią być doceniane i chwalone, o czym znakomicie wie wójt Mirosław Żydek. Dał  temu wyraz  podkreślając  rolę kobiet we współczesnym świecie. Powiedział, że  „kobiety są sercem rodziny, że dzięki naszej naturze budujemy właściwy klimat i więzi rodzinne. To w kobiecie, matce – rodzina znajduje oparcie, ciepło i zrozumienie, czerpiemy radość i energię  do  życia.”

Piękne, czerwone  róże  oraz uściski od panów dopełniły słów uznania.

Dzień Kobiet to święto, które wywołuje różne emocje. Bez wątpienia jest dobrą okazją,
 by się wspólnie śmiać i wesoło bawić, a także promować talenty naszych uczniów. Z tego założenia wyszli uczniowie Szkoły Podstawowej w Stasinie przygotowując program artystyczny uświetniający  uroczystość. W niepowtarzalnych kreacjach aktorskich,
 z humorem , uczniowie przedstawili scenki ukazujące przymioty kobiet.

Nieposłuszna Wanda, która pozornie nie chciała rycerza, ale w końcu poszła z nim na tańce. Zadziorna Niusia, nie była zadowolona z prezentu  otrzymanego  od swojego męża  „maczo-Bogusia”, bowiem otrzymany karnet do SPA uważała za przytyk do swojego wyglądu.  Dialogi damsko-męskie  z życia przeplatały się z informacjami z TNV8 relacjonowanymi przez Kazika Kurczoka i Przemysława Kobieciarza.

Młodzi aktorzy świetnie budowali napięcie i rozbudzali ciekawość widza. Cały występ zyskał ogromny aplauz, rozbawiona widownia żywo reagowała na grę młodych aktorów.  Było wspaniale!!!

Kolejną niespodzianką był występ Zespołu  śpiewaczego „Rola”  Motycza.  Przy akompaniamencie  pana Adama Kawki  panie wyśpiewały wiązankę utworów ludowych.  Do wspólnego  śpiewu włączyły się także  inne kobiety, salę wypełniał śpiew i radość.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom ze Szkoły Postawowej w Stasinie za przygotowanie uczniów Reginie Wójcik, Anecie Podleśnej oraz Tomaszowi Podgórskiemu  oraz młodym aktorom: Nikoli Kowalczyk, Oliwii Augustowskiej, Michałowi Zarajczykowi, Łukaszowi Kwiecień, Kamilowi Maszewskiemu, Pawłowi Augustowskiemu, Karolinie Gogłozie, Adamowi Wadowskiemu, Antkowi Misztal, Idze Gaweł, Klaudii Kowalczyk, Klaudii Wróblewskiej, Julii Ostrowskiej, Marii Jóźwickiej, Liwii Kowalskiej, Karolinie Podlaszewskiej.


Data opublikowania: 14:11, 13 marca 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności