Spotkanie z przedstawicielem Kuratora Oświaty

W  środę, 12 marca w Szkole Podstawowej  w Radawcu Dużym odbyło się spotkanie z przedstawicielem Kuratora Oświaty w Lublinie – Sebastianem Płonką z Wydziału Wspierania Rozwoju Edukacji.

 Celem spotkania było rozwianie wątpliwości rodziców dzieci 5 i 6 – letnich związanych z obniżeniem wieku obowiązku szkolnego oraz stanem przygotowania szkół do przyjęcia młodszych dzieci. W spotkaniu udział wzięli rodzice, wójt Mirosław Żydek, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Duda, dyrektorzy i nauczyciele szkół naszej gminy.

Omawiane zagadnienia i możliwość zadawania pytań pomogły rodzicom zapoznać się z wprowadzanymi przez rząd zamianami w edukacji  w zakresie rozpoczęcia nauki w szkole przez dzieci 6-letnie. Pan Płonka przedstawił mechanizmy wspierania rozwoju dziecka młodszego, które rozpoczyna naukę w szkole, uświadomił rodzicom szereg przysługujących  im praw. Zachęcił także rodziców do zapoznania się  ze stanem  przygotowania poszczególnych  szkół do przyjęcia sześciolatków poprzez aplikację „Wyklikaj swoją szkołę”, na stronie www.men.gov.pl.

Pan Płonka zapowiedział przekazanie zgłoszonych przez rodziców uwag Panu Kuratorowi.

Zachęcamy wszystkich rodziców, którzy nie podjęli jeszcze decyzji o wyborze szkoły dla swojego dziecka do rozmów z dyrektorami szkół oraz do zwiedzania placówek.

Więcej informacji można uzyskać u pracowników Urzędu zajmujących się sprawami oświaty pod nr tel. 81 50 31 081 wew. 37.

Data opublikowania: 15:28, 13 marca 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności