Sejm na Wiejskiej ponownie wita Naszych Gimnazjalistów z Radawczyka Drugiego!

Kolejna, XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży już za nami. Nasi uczniowie już po raz trzeci (a udział w konkursie bierzemy już od 4 lat) mogli zasiąść na sali obrad i poczuć się jak prawdziwi posłowie. To wielkie wyróżnienie znaleźć się w gronie tych 460 uczniów z całej Polski.

A oto relacja naszych uczestniczek:

Sobota, 31 maja 2014 r.
Wszyscy zbieramy się o godzinie 9:30 na Placu Zamkowym w Lublinie. Przed nami podróż do Warszawy. Wyruszamy o godzinie 10:00, jednak na miejsce docieramy o godzinie 14:00. Wizytę w stolicy rozpoczynamy od warsztatów. Każdy uczestnik mógł wybrać interesujące go zagadnienia, my wybrałyśmy warsztaty na temat liderowania. Zajęcia były bardzo ciekawe, wymagały od nas zaangażowania, ale również wiele nas nauczyły. Spotkanie zakończyło się o godzinie 18:00.
Następnie spod budynku, gdzie miałyśmy warsztaty, autokar zawiózł nas do hotelu „Aramis”. Po kolacji nasze opiekunki zaproponowały nam wyjcie do galerii.
Jednak największa gratka czekała na nas w niedzielę 1 czerwca. Pobudka odbyła się dośc wcześnie, bo już o godzinie 6:00. Szybko udałyśmy się na śniadanie, a o godzinie 7:00 wyjechaliśmy autokarem do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie w godzinach 9:00-13:00 wcieliłyśmy się w rolę posłanek. To naprawdę niesamowite uczucie, usiąść w fotelach, gdzie na co dzień obradują ludzie, którzy decydują o losach naszego krju. Po obradach zjadłyśmy pyszny obiad w sejmowej stołówce i tak zakończyła się nasza przygoda, która n długo pozostanie w naszej pamięci.

Antonina Małocha, Laura Zdybel

Opiekun S.U. Aneta Putowska

Data opublikowania: 08:00, 26 czerwca 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności