Przedszkola w gminie Konopnica zapraszają dzieci

bajkowy_zamek.jpg

PRZEDSZKOLE "BAJKOWY ZAMEK" – działa w samodzielnym domu o bajkowej architekturze, z dużym terenem zielonym i placem zabaw. Zajęcia odbywają się w pięknych, widnych i przestronnych salach tematycznych, wyposażonych w pomoce dydaktyczne aktywizujące różne formy zajęć: plastyczne, rytmiczne i teatralne. Dobrane do wieku logiczne gry i zabawki uczą dzieci kreatywnego myślenia.
W milej, rodzinnej atmosferze pod opieką wykształconych pedagogów, realizowane są najlepsze elementy wielu sprawdzonych systemów wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńczych. Nauczyciele z zaangażowaniem i troskliwością podchodzą do każdego dziecka.
Obok języka ojczystego wdrażany jest język angielski przez zabawę.
Fundamentalną sprawą dla Przedszkola jest prawidłowy rozwój dzieci, odkrywanie ich talentów, nauczanie otaczającej rzeczywistości poprzez spacery, wycieczki i zwiedzanie.

W przedszkolu celebruje się urodziny każdego dziecka.
Przedszkole współpracuje z rodzicami, możliwy jest pobyt rodzica z dzieckiem do czasu poznania i akceptacji nowego środowiska.

Adres: Konopnica 163A
(150 m od skrzyżowania z al. Jana Pawła II)
tel. 601 056 956

tel. 510 229 369

www.bajkowyzamek.lublin.plNiepubliczne Przedszkole „Honoratka” – funkcjonuje od kwietnia 2010 r. Powstało z myślą o dziecku i jego najbliższych. Składa się z dwóch grup: „Motylki” oraz „Biedroneczki”.

Nadrzędnym celem przedszkola jest dobro, bezpieczeństwo dziecka i jego harmonijny oraz indywidualny rozwój. Rozbudzenie ciekawości świata i ludzi. Dążenie do tego, aby dzieci w pełni osiągnęły dojrzałość szkolną.

Dyrektorem przedszkola jest mgr Zdzisława Jarosz – Madej, która kieruje działalnością przedszkola, współpracuje z rodzicami i stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju.

W przedszkolu zatrudnieni są nauczyciele z przygotowaniem pedagogicznym, którzy realizują rzetelnie pracę dydaktyczno – wychowawczą i opiekuńczą zgodnie z obowiązującym programem nauczania.

Przedszkole zapewnia dzieciom udział w wielu zajęciach dodatkowych tj.: rytmika, j. angielski, karate, gimnastyka korekcyjna, taniec, klub małego odkrywcy, które pozwalają rozwijać zdolności dzieci i ich zainteresowania.

Dzieci z Przedszkola „Honoratka” uczestniczą w konkursach oraz akcjach propagujących zdrowe odżywianie i kształtowanie prawidłowych zachowań zdrowotnych.

W przedszkolu panuje bardzo miła, serdeczna i życzliwa atmosfera. Dzieci chętnie uczą się poprzez zabawę. Czas spędzony w przedszkolu umilany jest wizytą wielu gości np. aktorów z koncertami muzycznymi, akrobatów cyrkowych, aktorów teatralnych i wielu innych.

W „HONORATCE” każdy Przedszkolak odkryje swoją pasję i rozwinie swój talent.

www.honoratka.edu.pl

Adres: Radawiec Duży 250 c
tel. 505 167 302
tel. 601 398 378

honoratka_2.jpg

honoratka3.jpg

honoratka4.jpgPrzedszkole Dwujęzyczne „Mały Europejczyk” – mieści się w nowoczesnym budynku, zaprojektowanym i wybudowanym na działce o powierzchni 2200 m kw. Ogromny plac zabaw wyposażony w atestowane zabawki, parking dla rodziców, ogrodzony i monitorowany całodobowo teren przedszkola.

Przedszkole posiada przestronne sale z łazienkami, kompleksowo wyposażone w firmowe meble i zabawki, salę gimnastyczną z lustrami, nowoczesną kuchnię z wdrożonym systemem HACCP. Każde dziecko otrzymuje pięć posiłków bez ograniczeń, przygotowanych we własnej kuchni pod okiem dietetyka.

Dwujęzyczny, autorski program opracowany i wdrożony przez doświadczonych lektorów szkoły języka angielskiego ALBION to gwarancja naturalnych warunków przyswajania języka angielskiego przez dzieci uczęszczające do Przedszkola Mały Europejczyk.

Przedszkole zapewnia dzieciom codzienny, naturalny kontakt z językiem, własną bazę pomocy dydaktycznych, tablice interaktywne, projektor multimedialny, gry, zabawy, konkursy, spotkania, wycieczki, taniec towarzyski, balet, karate, opowieści biblijne, rytmika i inne.

Hasło przewodnie Przedszkola to: Jakość i bezpieczeństwo dzieci.

Adres: Szerokie 107A,
www.malyeuropejczyk.edu.pl
tel. 601721 666

europejczyk_3.jpg

europejczyk_4.jpg

europejczyk_5.jpg


Prywatne Przedszkole „Miś”- rozpoczęło działalność w 2004 r. Funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz: 6:30-17:00 przez cały rok. Przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 do 6-ciu lat, które podzielone są na trzy grupy wiekowe.

Każda grupa wiekowa powierzona jest wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej, dodatkowo w przedszkolu zatrudnione są trzy osoby jako pomoc nauczyciela, które pomagają w sprawowaniu opieki.

Atutami Przedszkola są małe kameralne grupy wiekowe, duży ogród z bezpiecznym placem zabaw, domowa przyjazna atmosfera.

W ramach czesnego (180 zł/m-c) dzieci biorą udział w ciekawie i pomysłowo prowadzonych zajęciach dydaktycznych według programu „Entliczek pentliczek”. Program wychowania przedszkolnego urozmaicany jest metodą „Dobrego Startu”, która doskonale przygotowuje dzieci do umiejętności szkolnych oraz Metodę wprowadzania w świat pisma. Ponadto prowadzone są zajęcia rytmiczno-muzyczne, zajęcia plastyczne oraz relaksacyjne.

W ramach zajęć dodatkowych płatnych dzieci uczestniczą w nauce języka angielskiego.

Adres: Kozubszczyzna 92,
tel. 509-687-987,
tel. 601-750-260

mi.jpg


Data opublikowania: 15:06, 19 grudnia 2011

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności