Polagra 2008

img_0666.jpg
      
       3 października w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Rolniczych licznie zgromadzeni goście i odwiedzający usłyszeli o Gminie Konopnica.

Zobacz zdjęcia

Uroczystą galę podsumowującą Ogólnopolski Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne zorganizowany przez KRUS uświetniała swoim występem Orkiestra Dęta ze Szkoły Podstawowej w Motyczu.

Publiczność była pod ogromnym wrażeniem umiejętności dzieci oraz pełna podziwu dla Pana Antona Szaszkova – dyrygenta. Orkiestra zachwycała kunsztem muzycznym nawet najbardziej wybrednych słuchaczy.
       Państwo Pietrzakowie od dawna wiedzieli, że ich gospodarstwo zostało uznane za najbezpieczniejsze spośród 1276 gospodarstw całej Polski zgłoszonych do konkursu. A mimo tego rodzina i przyjaciele Laureatów  w wielkim napięciu oczekiwali na ogłoszenie wyników.  Nagrodzenie gospodarstwa z Lubelszczyzny miało tym większe znaczenie, gdyż region ten od dawna  uznawany jest za słabiej rozwinięty gospodarczo.

Zwycięzcy otrzymali liczne upominki i listy gratulacyjne od organizatorów i sponsorów konkursu.  Podczas gdy gratulacjom nie było końca, na telebimach można było podziwiać zdjęcia z gospodarstwa Państwa Pietrzaków. Laureaci otrzymali od Prezesa KRUS symboliczny klucz od głównej nagrody – ciągnika rolniczego Zetor, który można było podziwiać w hali kasowej Targów.
       Ku wielkiemu zaskoczeniu Wójt Mirosław Żydek wręczył Państwu Alinie i Stanisławowi dyplom oraz odznaczenie –  "Zasłużony dla Gminy", w dowód uznania za zasługi dla społeczności gminnej, którzy poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju i promocji Gminy.
       Niejeden rolnik patrzył z zazdrością na Pana Stanisława i Alinkę, kiedy  pozowali przy swojej nagrodzie do zdjęć i udzielali wywiadów.
Ale przecież taka wspaniała nagroda dzięki pracy rąk własnych może stać się własnością każdego… 
       Zapraszamy do dbania o swoje gospodarstwa i brania udziału w tego typu konkursach.

Data opublikowania: 10:58, 9 października 2008

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności