Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

      
       Z przyjemnością informujemy, że w sierpniu br. został rozstrzygnięty Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRUS, Agencję Nieruchomości Rolnych i Państwową Inspekcję Pracy. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął Prezydent Lech Kaczyński.

       Po raz pierwszy w historii konkursu wygrało gospodarstwo rolne z woj. lubelskiego – Państwa Aliny i Stanisława Pietrzaków z Pawlina, Gmina Konopnica.

Zobacz zdjęcia

      
       Nagrodą główną w konkursie jest wysokiej klasy ciągnik rolniczy ZETOR 6441 Proxima, ufundowany przez KRUS, jako głównego sponsora konkursu.

Niezmiennym przesłaniem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych oraz wyróżnienie gospodarstw, mających osiągnięcia w tym zakresie.

       W tym roku do Konkursu zostało zgłoszonych 1276 gospodarstw indywidualnych. Regionalne Komisje Konkursowe zwizytowały i oceniły zgłoszone gospodarstwa, do etapu wojewódzkiego wyłoniły spośród nich 147 najlepszych. Komisje Wojewódzkie ponownie poddały je ocenie, wyłaniając 16 najbezpieczniejszych gospodarstw w kraju.

       Podczas wizytacji wszystkich gospodarstw zwracano uwagę na porządek w obrębie podwórzy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony osobistej oraz estetykę gospodarstw.

       Podsumowanie Konkursu odbędzie się 3 października 2008 roku podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA Farma , gdzie nastąpi uhonorowanie laureatów. Będzie to znakomitą okazją do promocji regionu lubelskiego i naszej Gminy.
¬ódło: http://www. krus.gov.pl

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Data opublikowania: 10:22, 5 września 2008

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności