Niedziela w Urzędzie Gminy


W niedzielę, 30 września Urząd Gminy otworzył drzwi dla wszystkich mieszkańców. W godzinach od 13 do 17 można było nie tylko załatwić sprawy, na które często w tygodniu nie ma czasu, ale także zapoznać się ze strukturą funkcjonowania jednostki, zwiedzić budynki.

Do dyspozycji interesantów byli w tym dniu niemal wszyscy pracownicy gminy, a także wójt i sekretarz. W sali konferencyjnej dyżur pełnili nasi radni, a także posłowie ziemi konopnickiej – Jan Łopata i Lech Sprawka. Duże zainteresowanie wzbudziły udostępnione przez kierownika USC archiwalne księgi parafialne urodzeń, małżeństw i zgonów.
 Obecność pracownika Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina” umożliwiła zainteresowanym zasięgnięcie informacji na temat pozyskiwania środków w ramach PROW. Zadbaliśmy także o przyjemności dla naszych mieszkańców. Pani Małgorzata Sulisz prezentowała zdobienie przedmiotów techniką decoupage. Stowarzyszenie Skaut, które prowadzi warsztaty artystyczne w Ośrodku Działań Twórczych w Radawczyku przygotowało wystawę promującą swoją działalność, zapraszającą jednocześnie do korzystania z oferty zajęć (można zapisać się jeszcze na kurs malarstwa i teatralny).
Zgłodniali po załatwianiu spraw i zwiedzaniu urzędu mogli posilić się razowym chlebem ze smalcem oraz kiszonymi ogórkami, przygotowanymi w tradycyjny sposób przez nasze mieszkanki, a na łasuchów czekały ciągnące krówki (podarowane przez Geomax S.J. w Opolu Lub.) i kawa z wójtem.

Data opublikowania: 09:09, 2 października 2012

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności