Mistrzynie Powiatu Lubelskiego!

27_50.jpg

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym
po raz drugi z rzędu zdobyły Mistrzostwo Powiatu
27_50.jpg

Dokonały tego dzięki ambicji i ciężkiej, wytrwałej pracy
na zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego Dziewcząt, który działa w szkole. Aby mogły osiągnąć taki wynik musiały wygrać wcześniejsze szczeble. Pierwszym krokiem było zdobycie Pucharu Wójta Gminy Konopnica
w czteroetapowym gminnym Turnieju.

Zwycięstwo w tych zawodach dało awans do eliminacji powiatowych, które odbyły się w Kępie. Nasze dziewczęta wygrały te realizację, dzięki czemu mogły pojechać na finał rozgrywek powiatowych do Kiełczewic. O puchar walczyły z drużynami z Przybysławic, Zakrzewa i Kiełczewic. Mistrzostwo zdobyły w pięknym stylu nie przegrywając ani jednego meczu i nie tracąc bramki. Kapitan drużyny – Kinga Malinowska odebrała zwycięski puchar  z rąk prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego pana Ireneusza Rapy. Mistrzostwo powiatu lubelskiego dało naszym dziewczętom awans do wojewódzkich rozgrywek, gdzie w półfinale zdobyły III miejsce !

Warto podkreślić, ze jest trzecie miejsce na 225 szkół podstawowych z naszego rejonu wojewódzkiego!
Skład zwycięskiej drużyny: Kinga Malinowska, Wioletta Karnas, Justyna Jankowska, Katarzyna Mazurek – bramkarz, Wiktoria Sieńko – bramkarz, Agata Pałka, Alicja Gdula, Monika Wojtaszko, Angelika Walczak.

mgr Monika Sieńko – nauczyciel wychowania fizycznego

Data opublikowania: 10:14, 11 maja 2010

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności