Mamy skatepark.

W niedzielę 6 października 2013 w Kozubszczyźnie uroczyście otwarto Centrum Aktywizacji Fizycznej i Kulturalnej. 
Zaledwie rok od pomysłu do realizacji. Takiego tempa mogą nam pozazdrościć inne gminy i miasta. Pomysł wyszedł od bardzo młodych ludzi. – Rok temu przyszli do mnie, do urzędu z petycją podpisaną przez ponad 160 osób, żeby wybudować w Kozubszczyźnie skatepark – mówi Mirosław Żydek, wójt Gminy Konopnica. – Na pomysł skateparku wpadł Piotrek Ryjewski. Razem z Sebastianem Mazurkiem zaczęliśmy zbierać podpisy. Szybko poszło – relacjonuje Kamil Piwowarczyk. – Na najbliższym zebraniu postanowiliśmy, że powstanie nie tylko skatepark, ale także wielofunkcyjne boisko, gdzie będzie można pograć w siatkówkę, tenisa czy piłkę ręczną – dodaje Mirosław Żydek. Sam pomysłodawca jest bardzo oszczędny w słowach. – To było moje marzenie. Szybko przekonaliśmy Pana Wójta. Udało się – mówi Piotrek.

I stało się. W niedzielę 6 października 2013 w Kozubszczyźnie, tuż przy Urzędzie Gminy uroczyście oddano do użytku skatepark połączony z całym kompleksem sportowym. Jakby tego było mało, także wyremontowaną świetlicę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Na otwarciu były tłumy. W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli: Jan Łopata, poseł na Sejm RP, Krzysztof Hetman, marszałek Województwa Lubelskiego, Mirosław Żydek, wójt Gminy Konopnica, Małgorzata Olechowska, kierowniczka biura LGD „Kraina wokół Lublina” oraz Piotrek Ryjewski. – Miałem przyjemność uczestniczyć w otwarciu skateparku i boiska w Konopnicy. Kapitalna inwestycja! Dzieciaki cieszyły się ogromnie, tym bardziej, że była to ich inicjatywa. – Otwieram wiele inwestycji, ale z tej cieszę się szczególnie – mówił na otwarciu Marszałek.
W ramach otwarcia Centrum Aktywizacji Fizycznej i Kulturalnej na gości czekała pyszna kiełbasa z grilla, strażacka grochówka, słynne soki jabłkowe z Motycza oraz pokazy ekstremalnej jazdy na deskorolce i hulajnodze. Na boisku odbyły się zawody o Puchar Wójta Gminy Konopnica w siatkówce. Do rywalizacji stanęło 9 drużyn złożonych ze strażaków jednostek OSP. Puchar trafił w ręce strażaków z Konopnicy.

Data opublikowania: 07:46, 22 października 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności