Lego Team Konopnica na turnieju FLL

13 stycznia b.r. ośmioro uczniów z czterech szkół podstawowych z terenu naszej gminy: Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy, Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich oraz Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu tworzący międzyszkolny Lego Team Konopnica, wzięło​ udział w pierwszym zorganizowanym w Polsce Wschodniej turnieju FIRST Lego League. Turniej składał się z czterech ocenianych elementów: tzw. robot games czyli czasu kiedy roboty rywalizowały ze sobą wykonując określone zadania, pracy grupowej i oceny konstrukcji robota. Ocenie podlegał również projekt badawczy, czyli pomysł na rozwiązanie jakiegoś problemu. Lego Team Konopnica zajął się problemem „awaryjnego” oczyszczania wody prezentując filtr, który można zbudować w każdych warunkach w sytuacji braku dostępu do czystej wody pitnej.

Nasza drużyna otrzymała wyróżnienie, a skonstruowany przez nich robot wzbudzał zainteresowanie i był prezentowany min. w materiałach TVP Lublin oraz Dziennika Wschodniego.

Drużynę i jej pracę wspierali Pan Wójt Mirosław Żydek oraz Dyrektor Szkoły w Konopnicy Pani Aniela Sobolewska – dziękujemy!

Lego Team Konopnica

Data opublikowania: 09:26, 23 stycznia 2018

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności