Jubileuszowe obchody Dnia Seniora w Motyczu

dzien.seniora_34.jpg

     Już po raz dziesiąty seniorzy parafii Motycz spotkali się na dorocznych obchodach  z okazji ich święta.
Ta okrągła rocznica była doskonałą okazją
do tradycyjnego przełamania się opłatkiem oraz podsumowania całego zeszłego roku.
Tegoroczne spotkanie odbyło się w niedzielę 01. lutego br. Po mszy świętej w kościele Matki Bożej Anielskiej wszyscy zaproszeni goście udali się do Sali gimnastycznej
Szkoły Podstawowej w Motyczu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Gospodarzami obchodów byli Przewodniczący Rady Gminy Konopnica Andrzej Duda oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa, Jadwiga Młynarska. Poza szanownymi seniorami, obecni byli m.in.: Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek, Poseł na Sejm RP Jan Łopata oraz Samorządowcy z Motycza, Proboszcz parafii w Motyczu Wincenty Cap, ks. Józef Dmochowski.

Po krótkiej części oficjalnej, młodzież szkoły podstawowej przedstawiła przygotowany specjalnie na tą okazję program taneczno–wokalny.  Dziecięca Orkiestra Dęta wystąpiła z krótkim, ale jak zwykle fantastycznym koncertem. Następnie proboszcz Wincenty Cap poprowadził wspólna modlitwę, po której wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia zdrowia i pomyślności.

Dzień Seniora to jedna z najpiękniejszych tradycji Motycza. Aż trudno uwierzyć, że minęła już pełna dekada od pierwszego spotkania. Ten jeden dzień w roku jest wyjątkową okazją, by uhonorować najstarszych mieszkańców naszej miejscowości i podziękować im za opiekę, mądrość i wsparcie jakie okazują.

Jak zapewniał Wójt Mirosław Żydek, dołoży wszelkich starań, by ten wspaniały zwyczaj zaszczepić w innych miejscowościach gminy Konopnica.
Wszystkiego najlepszego, Seniorzy!

Galeria zdjęć

Data opublikowania: 12:27, 16 lutego 2009

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności