Gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP

W dniu 17 maja 2009 r. na stadionie sportowym w Bełżycach odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze  OSP. Naszą gminę reprezentowało 8 jednostek OSP (w tym roku po raz pierwszy wystąpiła w rywalizacji Ochotnicza Straż Pożarna z Tereszyna).

Rozegrane zostały dwie konkurencje – sztafeta i „bojówka”. Łączny czas wykonania obydwu konkurencji był sumowany (plus ewentualne punkty karne na podstawie regulaminu) i na tej podstawie dokonano klasyfikacji według kolejności zajętych miejsc (tabelka poniżej) :

 

Lp.

Nazwa OSP

Ogółem czas wykonania

dwóch konkurencji plus

punkty karne

Zajęte miejsce

1.

Pawlin

                 108

           I

2.

Zemborzyce Tereszyńskie

                 123

          II

3.

Radawiec Duży

                 124

         III

4.

Kozubszczyzna

                 132

         IV

5.

Konopnica

                 146

          V

6.

Motycz Leśny

                 150

         VI

7.

Motycz

                 152

        VII

8.

Tereszyn

                 153

       VIII

 

    Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek ufundował 3 puchary dla zdobywców 3 pierwszych miejsc oraz nagrody pieniężne na zakup sprzętu treningowego lub sportowego

dla OSP : za I miejsce – 1000 ,- zł , za II miejsce – 700,- zł , za III miejsce 500,- zł.

Wszystkie jednostki otrzymały dyplomy oraz wypłacone zostały ekwiwalenty dla startujących strażaków za udział w szkoleniu – zawodach. Nagrody wręczali Z-ca Wójta Gminy Konrad Banach i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Konopnicy Jerzy Sieńko , w asyście

Sekretarza ZOG ZOSP i pracownika UG Jerzego Wójtowicza.

     Dobra pogoda i udział w zawodach prawie 50 jednostek OSP z 5 gmin sprzyjały sportowo-pożarniczej rywalizacji. Zawody sędziowała komisja z Państwowej Straży Pożarnej z Bełżyc.

     Dziękujemy naszym strażakom za duże zaangażowanie na zawodach i gratulujemy zdobytych miejsc. Jednostka OSP Pawlin , która zajęła I miejsce będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych w dniu 28 czerwca 2009 r. w Bełżycach.

     Strażacy z Pawlina – trzymamy za Was kciuki !

Data opublikowania: 07:58, 20 maja 2009

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności