Gminny Dzień Kobiet

Jak co roku w gminie Konopnica obchodziliśmy Gminny Dzień Kobiet. Przez niektórych uważane za relikt przeszłości, zdaniem wójta Mirosława Żydka i przewodniczącego Rady Andrzeja Dudy święto wciąż warte celebrowania.
W subiektywnej ocenie, tegoroczne obchody należały do najlepszych z dotychczasowych. Na sukces złożyły się: wybór przestronnego miejsca w świetlicy Motycz Leśny, odnowienie tradycji przynoszenia wypieków przez Kobiety oraz znakomity program artystyczny.
Pan Wójt i Przewodniczący przygotowując listę gości starali się nie pominąć żadnej z Pań, na które można liczyć przy okazji różnego rodzaju uroczystości. Stąd obecność , oprócz zawsze chętnych do współpracy Kół Gospodyń Wiejskich, Pań, które działają twórczo w Domu Kultury w Motyczu, dyrektorek szkół, przedstawicielek służby zdrowia, emerytowanych pracownic Urzędu i wiele innych życzliwych Gminie Konopnica.
Co roku przy okazji Dnia Kobiet chcemy także promować działalność naszych szkół. W tym roku uroczystość uświetniały występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Motyczu.
   

Wyjątkowy, podniosły charakter uroczystości nadawał występ Orkiestry Dętej z Motycza pod kierunkiem dyrygenta Antona Szaszkowa. Kunszt muzyczny uczniów zasługuje na tym większe uznanie, gdyż większość dzieci grających w Orkiestrze nie miała wcześniej styczności z muzyką. Oprócz klasycznych utworów uczniowie zagrali znane szlagiery muzyki rozrywkowej. Nie da się opisać atmosfery panującej w sali , gdy wypełniały ją głośne brzmienia instrumentów dętych.
Pani Irena śliwińska przygotowała z uczniami okolicznościowe przedstawienie, w którym nie zabrakło śpiewu , tańca i celnego humoru wady (zalety) kobiet.
Przybyłe Panie licznie odpowiedziały na zaproszenie do pochwalenia się swoimi umiejętnościami ciastkarskimi . Przyniesionych wypieków było tak wiele, że z trudem mieściły się na przygotowanym stole.
Degustacja ciast stała się jednym z ważniejszych punktów uroczystości .
Mam nadzieję , że wspomnienie ciepłej atmosfery, jedności i życzliwości pozostanie na długo w pamięci Naszych Gości.

A. S. S.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Marcie Och za przyjęcie zaproszenia dla Szkoły do uświetnienia uroczystości,

Panu Antonowi Szaszkow za przygotowanie i poprowadzenie Orkiestry,

Pani Irenie śliwińskiej za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie oprawy artystycznej uroczystości ,,Dnia Kobiet”.

Data opublikowania: 14:55, 11 marca 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności