GMINNE ZAWODY TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY KONOPNICA

4_1.jpg

4_1.jpg

Nie ma wątpliwości, że pewne dyscypliny sportowe przyjęły się w Polsce bardziej niż inne. Jedną z nich jest tenis stołowy zwany potocznie ping-pongiem, na którego uprawianie może sobie pozwolić właściwie każdy. Jest to dyscyplina coraz bardziej popularna również wśród uczniów szkół podstawowych, o czym może świadczyć liczny udział uczestników w cyklicznych zawodach organizowanych na terenie gminy Konopnica. Tak było i tym razem.


W dniu 18 kwietnia 2012r. tj. środa, na terenie Szkoły Podstawowej w Stasinie po raz kolejny odbyły się zawody sportowe w tenisa stołowego o „Puchar Wójta Gminy Konopnica” w kategorii dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników ze szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica, tj. Radawca Dużego, Konopnicy i Stasina. Uczestnicy zawodów sportowych zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności sportowych.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Laura Zdybel ze SP im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym (opiekun mgr M. Wójcik), II-gie miejsce zajęła Paulina Fus – ze SP w Konopnicy im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (opiekun E. Rekucka), III-cie Monika Żydek SP w Radawcu Dużym im. Ziemi Lubelskiej, IV miejsce Magdalena Wójtowicz, V miejsce Celina Łyda obydwie zawodniczki ze SP w Stasinie (opiekun mgr T. Podgórski), VI miejsce Olga Czobot -SP Radawiec Duży. W kategorii chłopców klasą dla siebie był Błażej Warpas, uczeń klasy IV ze SP im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym (opiekun mgr M. Wójcik), który wygrał wszystkie pojedynki i zajął I miejsce. II-gi był Daniel Łysiak, III-cie miejsce zajął Bartłomiej Szewczyk, obydwaj ze SP w Konopnicy im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (opiekun E. Rekucka), IV miejsce zajął Jacek Kutwa ze SP w Stasinie (opiekun mgr T. Podgórski), V Adrian Tarkowski SP Radawiec Duży (opiekun mgr M. Wójcik), VI Kamil Błasik SP Stasin. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy, które ufundował i wręczył Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek. Gratulujemy zawodnikom i ich opiekunom osiągniętych wyników i zapraszamy za rok na kolejne zawody!

Opracowanie: mgr Tomasz Podgórski-nauczyciel w-f w SP w Stasinie


 


Data opublikowania: 08:02, 19 kwietnia 2012

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności