Być ze sobą pół wieku…

img_0018.jpg

 W sobotę 31 stycznia 2009r. obchodziliśmy uroczystość „Złotych Godów”,
zorganizowaną  przez Urząd Stanu Cywilnego w Konopnicy. W tym roku  Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego świętowali: Helena i Józef Zalewscy z Motycza, Helena i Ignacy Lis z Konopnicy, Maria i Czesław Gołębiowscy z Zemborzyc Tereszyńskich.
 
55-lecie Małżeństwa obchodzili Janina i Stanisław Majcher z Motycza-Józefina,          a 60-lecie Helena i Jan Kołodziejczyk z Zemborzyc Podleśnych. Najdłuższy Jubileusz – 61-lecia obchodzili Cecylia i Władysław Kawka z Marynia.
Obchody uroczystości rozpoczęła wspólna modlitwa w intencji Jubilatów, którą poprowadził ks.Wincenty Cap. Następnie uczestnicy otrzymali gratulacje oraz zostali odznaczeni medalami Prezydenta RP.

Wójt Mirosław Żydek wraz z Przewodniczącym Rady Andrzejem Dudą wręczyli wszystkim świętującym pamiątkowe dyplomy, a Poseł Jan Łopata upominki.
 Imprezę poprowadził Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Jerzy Wójtowicz,     a atmosferę umilał Zespół Muzyczny Salsa Band.

W oczach gości widać było łzy wzruszenia, gdy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radawcu zaprezentowały program artystyczny, przywołujący wspomnienia z lat młodości Jubilatów.

Mamy nadzieję, że wzbudzone w trakcie uroczystości emocje na długo pozostaną             w pamięci uczestników.

Życzymy kolejnych wspaniałych Jubileuszy w zdrowiu i miłości.

Data opublikowania: 10:28, 4 lutego 2009

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności