Antek Żuchnik Wicemistrzem Polski w Karate

XXVI Mistrzostwa Polski Oyama Polskiej Federacji Karate w kumite (walki) odbyły się w Rzeszowie 27 listopada 2021r. Turniej trwał 2 dni.

W zawodach udział wzięło 270 zawodników z 30 Klubów Oyama Karate oraz z trzech Klubów Kyokushin Karate. Nasz Klub Sportowy Oyama Lublin reprezentowało 11 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Wielkim sukcesem okazał się start Antka Żuchnika, ucznia SP w Motyczu, który w Mistrzostwach Polski zajął drugie miejsce. W walkach bez problemu poradził sobie z zawodnikiem Nowego Dworu Mazowieckiego, dominując i wygrywając jednogłośnie. Reprezentant Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate był bezradny wobec ciągle atakującego Antka. W kolejnym starciu, walce o pierwsze miejsce, po dogrywce  i niejednogłośnej decyzji sędziów pojedynek wygrał karateka z Wrocławia,  tym samym Antek zajął drugie miejsce.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na przyszłe starty młodego zawodnika w kolejnych turniejach, życząc mu tym samym uzyskania tytułu Mistrza Polski.

Trenerem zawodnika jest na co dzień prowadzący zajęcia w szkołach Gminy Konopnica Sensei Marcin Wójcik.

Data opublikowania: 14:14, 3 grudnia 2021

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia