Wideotłumacz dla osób niesłyszących w Urzędzie Gminy Konopnica

Wójt Gminy Konopnica informuje, że w celu zagwarantowania osobom niesłyszącym i głuchoniemym funkcjonowania w społeczeństwie na zasadzie równości z innymi osobami, Urząd Gminy Konopnica daje możliwość  korzystania z pomocy wiedeotłumacza.

Wideotłumacz to usługa skierowana do osób niesłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego online przy załatwianiu spraw urzędowych.

Usługa polega na połączeniu się z tłumaczem, którego nie ma fizycznie w urzędzie, ale jest po drugiej stronie tableta / monitora komputera. Osoba głuchoniema, która przychodzi do urzędu, podchodzi do oznaczonego stanowiska, przy którym znajduje się wideotłumacz.

Przy stanowisku – razem z urzędnikiem – nawiązują połączenie przez internet z tłumaczem języka migowego. Usługa wideotłumacza pozwala m.in. na swobodną i bezpośrednią obsługę osób niesłyszących oraz na koordynowanie spraw przez osobę niesłyszącą osobiście, bez udziału pełnomocnika.

Istnieje również możliwość połączenia z Urzędem nie wychodząc z domu poprzez stronę internetową https://tlumacz.migam.org/gmina-konopnica

Osoba, która chce skorzystać z tej usługi nie musi umawiać się wcześniej, by z niej skorzystać – usługa jest świadczona na wezwanie. To dla osób niesłyszących także większa swoboda.

Stanowisko z usługą wideotłumacza znajduje się w Urzędzie Gminy Konopnica w sekretariacie i można z niego korzystać: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Data opublikowania: 13:26, 6 września 2021

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności