UROCZYSTE POSIEDZENIE ZARZˇDU ODDZIAŁU GMINNEGO ZOSP RP W STRAŻNICY OSP w MOTYCZU LEśNYM


W dniu 15 grudnia 2012 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego  ZOSP RP w Konopnicy w zmodernizowanym budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Motyczu Leśnym z udziałem licznie zgromadzonych strażaków z Motycza Leśnego i całej gminy Konopnica, z zaprzyjaźnionej gminy Niedrzwica Duża oraz z OSP Czajki i Palikuje, a także zacnych zaproszonych gości. Gminę Konopnica reprezentowali Wójt Gminy Druh Mirosław Żydek, Zastępca Wójta Druh Konrad Banach, Przewodniczący Rady Gminy Druh Andrzej Duda, Sekretarz Gminy Anna Olszak i radni gminy.

Na początku uroczystości ks. kan. Konrad Dobrowolski – kapelan gminny straży pożarnych poświęcił piękną, odnowioną strażnicę w Motyczu Leśnym oraz lekki samochód pożarniczy Citroen Jumper, zakupiony i przekazany dla OSP Szerokie. Następnie nad drzwiami strażnicy OSP zawieszono nowy krzyż. Ks. Stanisław Szatkowski, proboszcz parafii Motycz poświęcił opłatki świąteczne i życzył pomyślności na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2013.

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP Druh Jerzy Sieńko powitał zaproszonych gości i przybyłych strażaków. Po sprawozdaniach z działalności Zarządu Oddziału Gminnego za 2012 r., Prezes OSP Motycz Leśny Druh Adam Raczyński przedstawił historię i działalność OSP Motycz Leśny. Wójt Gminy Druh Mirosław Żydek przedstawił zamierzenia gminy na 2013 r.

W imieniu Dyrektora Oddziału Lubelskiego ARiMR P. Andrzeja Bieńko torbę medyczną R-1 dla OSP Kozubszczyzna przekazał naczelnik wydziału Piotr Żydek.

W wystąpieniach okolicznościowych Druh Poseł Jan Łopata, , marszałek województwa lubelskiego Dh Krzysztof Hetman, Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Tadeusz Milewski, starosta lubelski Dh Paweł Pikula, K-t Miejski PSP Dh st. bryg. Mirosław Hałas, Przewodniczący Rady Powiatu Druh Sławomir Zygo gratulowali strażakom z Motycza Leśnego pięknej strażnicy, strażakom z Szerokiego nowego samochodu, a Wójtowi Mirosławowi Żydkowi wspaniałych osiągnięć. Wśród zacnych gości byli również obecni Pani Wójt Gminy Konopnica, pow. wieluński, woj. łódzkie Mariola Hernas z Przewodniczącym Rady Grzegorzem Turalczykiem i osobami towarzyszącymi, burmistrz Bełżyc P. Ryszard Góra, Wójt Gminy Niemce P. Krzysztof Urbaś, Wiceprezes WFOśiGW w Lublinie Dh Lucjan Orgasiński, Dyr. Katarzyna Bryda z Urzędu Marszałkowskiego, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych P.Janusz Watras, Sekretarz ZOP ZOSP w Lublinie Dh Mieczysław Dziura, sponsorzy P. Edward Derkacz z hotelu Korona i P. Roman Madejek z Firmy ROLBUD.

Wręczono nagrody w I Turnieju Nalewek Domowych. Statuetkę za I miejsce i pobyt w SPA w hotelu Korona odebrała P. Grażyna Zawadzka.

W kolejnym punkcie wszyscy zgromadzeni połamali się tradycyjnym polskim opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia.

Następnie ogłoszono wyniki i wręczono statuetki w II Edycji Konkursu Kulinarnego „Karp po strażacku” w dwóch kategoriach: karp na zimno i karp na gorąco. W kategorii na zimno wygrała jednostka OSP Uniszowice, drugie miejsce z Motycza Leśnego zaś trzecie strażacy z Konopnicy. W kategorii karp na ciepło, najlepsza była potrawa przygotowana przez drużynę z OSP Szerokie, na drugim miejscu z OSP Konopnica zaś trzecie zajęli strażacy z Uniszowic.

Przy wspólnym poczęstunku i rozmowach, w przyjaznej atmosferze upłynęła dalsza część uroczystości, która zapisze się trwałymi zgłoskami w historii Motycza Leśnego i gminy Konopnica.

Jerzy Wójtowicz

Data opublikowania: 12:56, 17 grudnia 2012

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności