Tradycyjnie w październiku odbył się Bieg o Puchar Wójta Gminy Konopnica.

W zawodach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z pięciu Szkół Podstawowych z terenu naszej Gminy. W sumie startowało 50 osób. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Mirosław Żydek. Pani Monika Dąbrowska -Kuzioła przedstawiła i przypomniała najważniejsze punkty z regulaminu biegu. Trasę biegu zabezpieczała Policja z Bełżyc, Pani doktor Teresa Gziut-Stoczkowska z Panią pielęgniarką Marzeną Boruń czuwały nad bezpieczeństwem zawodników.

Po zakończeniu biegu zostały wręczone puchary, dyplomy i nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach, ufundowane przez Urząd Gminy Konopnica. Ceremonii tej dokonał Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek wraz z organizatorami biegu. Po zakończeniu wyścigu wszyscy zawodnicy otrzymali tradycyjnie smacznego pączka na pokrzepienie..

W kategorii chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Jakub Birski SP Zemborzyce Tereszyńskie
II miejsce – Adam Klimek SP Zemborzyce Tereszyńskie
III miejsce – Patryk Kaminski SP Zemborzyce Tereszyńskie
IV miejsce – Patryk Gajer SP Radawiec Duży
W kategorii dziewcząt zwyciężyły:

I miejsce – Wiktoria Michalec SP Konopnica
II miejsce – Paulina Krystek SP Radawiec Duży
III miejsce – Patrycja Sieńko SP Zemborzyce Tereszyńskie
IV miejsce – Katarzyna Rabos SP Motycz
Wielkie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom biegu, którzy pomimo gęstej mgły dali z siebie wszystko i do końca walczyli w sportowej atmosferze . Impreza odbyła się w ramach realizacji zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej na terenie Gminy Konopnica w 2013 roku. Organizatorzy: LKS ,,Sokół’’ Konopnica, Monika Dąbrowska – Kuzioła – nauczycielka W- F SP w Zemborzycach Tereszyńskich

Data opublikowania: 13:12, 5 listopada 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności