Sukces zawodników z OYAMA KARATE!

W dniu 16 października br. w Tarnobrzegu odbył się „Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Kumite”.

W zawodach wystartowało 140 zawodników z 12 klubów karate (Tarnobrzeg, Białystok, Lublin, Radom, Piotrków Trybunalski, Oyama Rzeszów, CAF Rzeszów, Oświęcim, Tarnów, Koło oraz Sandomierz – Shinkyokushin, Przemyśl – IFK Kyokushin).

Z naszego klubu OYAMA Karate Lublin, który działa prężnie na terenie Gminy Konopnica i Lublina w poszczególnych kategoriach miejsca zajmowali:

I miejsce Antoni Żuchnik, na co dzień uczeń ze Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Motyczu,

II miejsce Iga Ludian ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym,

II miejsce Antoni Matyjaszek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Radawczyku Drugim.

W turnieju dzielnie walczyli: Szafran Aleksandra ze Szkoły Podstawowej im. Kard. St. Wyszyńskiego w Konopnicy, Filip Ludian i  Szymon Trzaska ze Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym, którym tym razem nie udało się zdobyć medalowych miejsc. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Walki przeprowadzono na trzech matach w konkurencjach: lekki kontakt i semi-knockdown.

Do zawodów karateków przygotowywał trener sensei Marcin Wójcik, prowadzący sekcje zawodnicze w szkołach podstawowych na terenie gminy Konopnica. W turnieju startowali również zawodnicy należący do klubu ze szkół podstawowych z terenu Lublina, których trenuje na co dzień sensei Ryszard Wadowski.

W rankingu „Najlepszy Klub Turnieju”, I miejsce zajął Klub Sportowy OYAMA Lublin, otrzymując okazały puchar, II miejsce zajął Klub Sportowy Oyama z Radomia, natomiast trzecie miejsce przypadło Tarnobrzeskiemu Klubowi Oyama Karate.

 Sukces sportowy był możliwy dzięki bardzo dobrej współpracy Klubu Sportowego Oyama Lublin z Gminą Konopnica, dyrektorami szkół podstawowych w Radawcu Dużym, Konopnicy, Motyczu, Zemborzycach Tereszyńskich, Radawczyku Drugim, w  których prowadzone są zajęcia sekcji sportowej, rodzicom zawodników. Wszyscy Oni dostrzegają potrzebę rozwoju fizycznego i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży co przynosi wymierne efekty pracy.

Sensei Marcin Wójcik 

Data opublikowania: 07:36, 25 października 2021

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności