Stowarzyszenie ,,SKAUT”

W niedzielę 11 stycznia 2014 r. w Ośrodku Działań Twórczych w Radawczyku Drugim miała miejsce uroczystość zakończenia kolejnej edycji projektu: „Pobudzanie aktywności obywatelskiej mieszkańców poprzez organizację warsztatów kulturalno-społecznych…”, wktórym działania finansowane ze środków Urzędu Gminy Konopnica realizowało Stowarzyszenie „SKAUT”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Mirosław Żydek – wójt gminy, pani Anna Olszak – sekretarz gminy, dyrektor gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim pan Andrzej Cywiński,pani Małgorzata Sulisz – dyrektor Domu Kultury w Motyczu, prezes OSP Radawczyk Drugi pan Marcin Olszak oraz radny Rady Gminy – Krzysztof Żydek.

Zarówno zaproszeni goście, jak i uczestnicy projektu i ich bliscy z uwagą obejrzeli nowatorskie przedstawienie przygotowanew konwencji teatru cieni przez młodzież podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez panią Lidię Skubisz. Sztuka pt.: „Słowik i Róża” będąca adaptacją tekstu Oskara Wilde’a oddziaływała na widzów nie tylko grą aktorów, aletakże efektownym doborem barw i przejmującą muzyką.

Następnie wszyscy zgromadzeni, mieli możliwość podziwiania prac powstałych podczas tegorocznych warsztatów artystycznych. Ceramiczne misy, talerze, a także anioły, jabłka i zwierzęta autorstwa dzieci i dorosłych uczestników zajęć ceramicznych zachwycały różnorodnością form i kolorami szkliwienia.

Na wystawie prezentowane były też wyroby przygotowane przez dzieci i młodzież uczestniczącą w warsztatach rękodzieła,prowadzonych zarówno w Ośrodku Działań Twórczych w Radawczyku Drugim, jak i w Domu Kultury w Motyczu przez panią Agnieszkę Wróblewską. Przedmioty zdobione techniką decoupage, własnoręcznie wykonane pachnące mydła, kolorowe filcowe ptaszki, czy ozdabiane cekinami bombki, to tylko niektóre przedmioty ich autorstwa, które można było podziwiać.

Raz w miesiącu na warsztatach rękodzielniczych spotykały się panie, a efektem ichpracy były m. in. pięknie zdobionelustra, złocone talerze, czy ozdobione techniką decoupagerenifery.

Jako wspomnienie przedświątecznych warsztatów cieszących się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców pojawiły się wielkanocne kury i koguty wykonane z siana, oraz bożonarodzeniowe wianki i bombki.

Miłośnicy malarstwa mogli podziwiać z roku na rok rosnący kunszt, odważne operowanie kolorem, światłem i cieniem pań doskonalących swój warsztat podkierownictwem pani Hanny Gralak na zajęciach malarskich.

Wiedząc jak wielkim zainteresowaniem cieszą się realizowane w naszej gminie nieodpłatne warsztaty artystyczne już dziś zapraszamy mieszkańców Gminy Konopnica na kolejną edycję projektu. Nabór do grup warsztatowych rozpocznie się już w lutym 2014 r. Bliższe informacje dostępne będą zarówno na stronie urzędu gminy jak i Stowarzyszenia SKAUT: www.skaut.lublin.pl (zakładka inicjatywy).

Data opublikowania: 13:14, 22 stycznia 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności