W niedzielę 18 stycznia 2015 r. w Ośrodku Działań Twórczych w Radawczyku Drugim miała miejsce uroczystość zakończenia kolejnej edycji projektu: „Pobudzanie aktywności obywatelskiej mieszkańców poprzez organizację warsztatów kulturalno-społecznych…”, wktórym działania finansowane ze środków Urzędu Gminy Konopnica realizowało Stowarzyszenie „SKAUT”.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pani Anna Olszak – sekretarz gminy, pan Andrzej Cywiński- dyrektor gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim,pani Małgorzata Sulisz – dyrektor Domu Kultury w Motyczu, prezes OSP Radawczyk Drugi pan Marcin Olszak oraz radny Rady Gminy – Krzysztof Żydek.
Zakończenie projektu, to szczególna okazja do zaprezentowania w szerszym gronie uczestnikom warsztatów i ich bliskim osiągnięć poszczególnych grup warsztatowych. Owocem starannych przygotowań, polegających m.in. na własnoręcznym uszyciu pacynek i przygotowaniu scenografii był spektakl pod tytułem: „Brzydkie kaczątko” przygotowany przez grupę teatralną pod kierownictwem pani Lidii Skubisz. Wspaniała gra aktorów, ale też ciekawe połączenie muzyki i obrazu sprawiły, że widownia została oczarowana przedstawieniem.
Następnie wszyscy zgromadzeni mieli możliwość oklaskiwania zespołu śpiewaczego „Rola”, który wcześniej już działał w Motyczu, a obecnie reaktywował się w ramach naszego projektu. Po występach można było zapoznać się z wystawą prac powstałych podczas tegorocznych warsztatów artystycznych. Ceramiczne przedmioty użytkowe: talerze, misya także zwierzęta i kwiaty wykonane przez dzieci i dorosłych uczestników zajęć ceramicznych zachwycały różnorodnością form i kolorami szkliwienia.
Na wystawie prezentowane były też wyroby przygotowane przez dzieci, młodzież i dorosłych uczestniczących w warsztatach rękodzieła,prowadzonych zarówno w Ośrodku Działań Twórczych w Radawczyku Drugim, jak i w Domu Kultury w Motyczu przez panią Agnieszkę Wróblewską. Przedmioty zdobione techniką decoupage, własnoręcznie zdobione segregatory i modele samolotów,patchworkowe bombki, a także anioły w powłóczystych szatach, to tylko niektóre przedmioty ich autorstwa, które można było podziwiać.
Nowością w projekcie były warsztaty z majsterkowania dla rodziców i dzieci, podczas których dzięki wskazówkom pana Krzysztofa Nowaka wiosną powstawały budki lęgowe, a zimą karmniki.
Miłośnicy malarstwa mogli podziwiać wystawę malarską złożoną z obrazów namalowanych w tym sezonie przez panie doskonalące swój warsztat podkierownictwem pani Hanny Gralak.
Wszystkim uczestnikom i prowadzącym zajęcia serdecznie dziękujemy za trzyletnią współpracę i życzymy wielu sukcesów na polu artystycznym i osobistym. Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć na stronę www.skaut.lublin.pl, oraz na Facebooka Stowarzyszenia.
Elżbieta Nowak Stowarzyszenie „SKAUT”