Spotkanie z Panem Maciejem Orłosiem

dsc_3861_640x480.jpg

Słynny, długoletni prezenter telewizyjnego Teleexpresu, autor książekdsc_3861_640x480.jpg
dla dzieci Pan Maciej Orłoś gościł w Konopnicy
na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Konopnicy.

W poniedziałek 19 kwietnia Sala Konferencyjna Urzędu Gminy Konopnica pękała w szwach. Wszystkie miejsca zajęły dzieci z naszej gminy. Ta nietypowa jak na owe miejsce publiczność przybyła by spotkać się z Panem Maciejem Orłosiem autorem książek „Tajemnicze przygody Kubusia” i „Tajemnicze przygody Meli” . Jak wyjaśnił sam autor, inspiracją do stworzenia obu dzieł były jego własne dzieci.

Pan Maciej odczytał fragmenty swoich książek, by wspólnie z czynnie udzielającą się publicznością poddać je dokładnej interpretacji. Dzieci zrewanżowały się recytując dla Pana Orłosia wiersze. Miały dzięki temu niepowtarzalną sposobność posłuchać rad doświadczonego konferansjera odnośnie dykcji i sposobu wysławiania.

Autor odpowiedział również na wszystkie pytania rozentuzjazmowanej publiczności. Na zakończenie spotkania Pan Maciej otrzymał podziękowania od wszystkich zebranych oraz kwiaty, po czy zasiadł do podpisywania swoich książek.

Taka książka z autografem autora, to niewątpliwie ważny egzemplarz w każdej domowej biblioteczce, dlatego ustawiła się pokaźna kolejka chętnych.


Przed odjazdem autor spotkał się z Wójtem Gminy Mirosławem Żydkiem.


Składamy podziękowania dla Pani Ewy Misztal – dyrektor Biblioteki Publicznej za zorganizowanie niecodziennego spotkania z Panem Orłosiem. Sądząc po zachwytach publiczności, nie będzie to ostatnia wizyta autorska w naszej gminie.

Data opublikowania: 15:05, 22 kwietnia 2010

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności