,,Sierżant Poli” z wizytą w Szkołach Podstawowych w Stasinie i Konopnicy.

Fot. R. Wójcik. Na zdjęciu Elżbieta Konowałek z Komendy Miejskiej Policji- Wydział Prewencji w Lublinie, Piotr Wadowski z Komisariatu Policji w Bełżycach oraz miś w służbie Policji „Sierżant Poli” na spotkaniu w Szkole Podstawowej w Stasinie.
Bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach było tematem spotkania funkcjonariuszy Policji Pani Elżbiety Konowałek z Komendy Miejskiej Policji- Wydział Prewencji w Lublinie oraz Pana Piotra Wadowskiego z Komisariatu Policji w Bełżycach z dziećmi oddziałów przedszkolnych i uczniami Szkoły Podstawowej w Stasinie i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy w dniu 13.04.2015r.

W czasie prelekcji omówiono niebezpieczne sytuacje, oraz sposoby unikania nieprzyjemnych zdarzeń wynikających z niewłaściwego, beztroskiego zachowania. Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady prawidłowego poruszania się w drodze do szkoły. Zwrócono również uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych. Poruszono kwestie dotyczące zasad bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi, w przypadku gdy dziecko zostanie samo w domu, lub gdy zgubi się podczas zakupów.

Największą atrakcją dla maluchów była wizyta pluszowego misia-Sierżanta Poli, oraz pokaz stroju i wyposażenia policjanta na służbie. Po prelekcji uczniowie zadawali funkcjonariuszom pytania dotyczące codziennej pracy policjanta. Spotkania przebiegały w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

Na koniec spotkań na dzieci czekały niespodzianki. Sierżant Poli chętnie pozował do zdjęć. Każdy z przedszkolaków mógł przywitać się z misiem, przytulić się do niego. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali odblaskowe opaski, aby jeszcze lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej mgr Edyta Strug

Data opublikowania: 07:39, 16 kwietnia 2015

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności