Rozśpiewany Dzień Kobiet w Konopnicy

Na zaproszenie wójta Mirosława Żydka, w dn. 6 marca 2015 r. do remizy OSP w Motyczu Leśnym przybyły mieszkanki naszej gminy. To jedna z okazji kiedy mogą spotkać się w swoim gronie.
Serdeczne życzenia zaproszonym paniom złożyli: Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica oraz Andrzej Duda, przewodniczący Rady Gminy. Miłą niespodzianką było uczestnictwo w uroczystości Jana Łopaty, posła na Sejm RP. Pan poseł oprócz życzeń, w swoim przemówieniu podkreślił istotną rolę kobiety w rodzinie jako żony i matki. Mówił również zwiększonej aktywności kobiet na polu społecznym, politycznym czy wyborczym. Przykładem może być ilość kobiet na wsi, które podejmują się pełnienia funkcji sołtysów.
Słowa poety i przepiękne róże wręczone przez panów dopełniły gorących życzeń.
Podczas tegorocznej odsłony gminnego Dnia Kobiet część artystyczną przygotowali uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich, pod opieką Ewy Anyszek, Ilony Kołosińskiej, Joanny Kuchty oraz Elżbiety Podleśnej. W trakcie krótkiego koncertu życzeń, oprócz wierszy i ciepłych słów skierowanych do pań, można było usłyszeć piosenki w wykonaniu dzieci. Największy entuzjazm wśród słuchaczek wzbudziło wykonanie piosenki „Suliko” z repertuaru Eleni. Na zakończenie części artystycznej panie otrzymały od dzieci ręcznie wykonane kartki z życzeniami.
Następnym punktem programu był gościnny występ Zespołu śpiewaczego z Wojcieszyna, który swój bogaty repertuar prezentował w naszej gminie już podczas Dni Radawca w 2014 r. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na uroczystość w naszej gminie.
Nie mogło zabraknąć również występu Zespołu śpiewaczego „Rola” z Motycza, który rozbudowuje swój repertuar i zawsze możemy spodziewać się nowych pieśni w ich wykonaniu. Tradycyjne nuty podobały się publiczności, a publiczność włączyła się do wspólnego śpiewu. Atmosfera spotkania stała się mniej formalna, zwłaszcza że na stole pojawiły się różne przysmaki.
Tradycją staje się w naszej gminie prezentacja wypieków podczas spotkania z okazji Dnia Kobiet. Zaproszone panie przynoszą pyszne ciasta. Są to np. ciasta tradycyjne na bazie miodowych placków, ale również propozycje współczesne, dobrze znane z telewizyjnych programów.
To już po raz trzeci panie mogły pochwalić się swoim cukierniczym kunsztem, a trzeba przyznać, że stoi on na bardzo wysokim poziomie.

Data opublikowania: 09:39, 10 marca 2015

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności