DWA TURNIEJE PIŁKARSKIE W GIMNAZJUM W RADAWCZYKU DRUGIM

W pierwszych dniach października w Gimnazjum w Radawczyku Drugim rozegrane zostały dwa turnieje; 1 października odbył się II Turniej Gimnazjów w Piłce Nożnej Dziewcząt, a 6 października II Turniej Gimnazjów w Piłce Nożnej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Konopnica. Organizatorami byli: Gmina Konopnica, Klub Piłkarski WIDOK Lublin oraz Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim. Piękna pogoda pozwoliła rozegrać wspaniałe zawody, a sportowa atmosfera towarzyszyła zawodnikom i motywowała do zaciętej rywalizacji.


Wyniki turnieju dziewcząt:
I miejsce Gimnazjum nr 9 w Lublinie
II miejsce Gimnazjum w Radawczyku Drugim
III miejsce Gimnazjum w Borzechowie
IV miejsce Gimnazjum w Jastkowie

Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Kruk, Weronika Olszak
Magdalena Wojtowicz, Klaudia Krasuska, Agnieszka Nowak, Wiktoria Karnas, Karolina Partyka, Martyna Wilczek, Karolina Rożek, Paulina Krystek, Patrycja Sieńko, Dominika Podlaska, Michalina Żydek.

Opiekun drużyny: Sławomir Furtak

Wyniki turnieju chłopców:
I miejsce Gimnazjum w Borzechowie
II miejsce Gimnazjum w Jastkowie
III miejsce Gimnazjum w Radawczyku Drugim
IV miejsce Gimnazjum nr 9 Lublin

Naszą szkołę reprezentowali:
Bartłomiej Wachowski, Sebastian Marzec, Hubert Piwowarski, Erwin Augustowski, Hubert Koper, Patryk Wachowski, Olszak, Jakub Kołacz, Patryk Gajer, Patryk Kamiński, Tristan Mazurek.

Opiekun drużyny: Robert Wilk

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom obu turniejów oraz dziękujemy za uczestnictwo i walkę fair-play.
Turnieje odbyły się w ramach realizacji „Programu organizacji zajęć w zakresie piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Konopnica w 2015 roku”. Wykonawcą tego projektu jest Klub Piłkarski WIDOK Lublin, który do współpracy zaprosił Gimnazjum
im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim. Regularnie w soboty na obiektach sportowych odbywają się treningi z zakresu piłki nożnej w grupach dziewcząt i chłopców. W zamysł tego projektu zostały także wpisane dodatkowe formy aktywności sportowych, dające okazję sprawdzenia nabytych umiejętności piłkarskich podczas rywalizacji zespołów w ramach turniejów z nagrodami. W sobotę 21 marca 2015 r. odbył się Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Radawczyku Drugim, a następnie Turniej podczas „Dnia Otwartego” Gimnazjum – 24 kwietnia 2015 r. oraz turniej podczas Dnia Sportu –1 czerwca 2015 .

Program nadal jest realizowany, cieszy się dużym zainteresowaniem, a organizatorzy wciąż zapraszają dzieci i młodzież zamieszkałe na terenie Gminy Konopnica na na kolejne turnieje oraz treningi, które odbywają się w soboty w godz. 10.00 – 11.40 na obiektach sportowych Gimnazjum.

Sławomir Furtak

Data opublikowania: 08:07, 8 października 2015

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności