„Mój pierwszy sentymentalny bal&”


Tak z pewnością o swoim Balu Gimnazjalnym mogą powiedzieć uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim, którzy na to wydarzanie czekali z niecierpliwością już od wielu miesięcy.
9 lutego, w ostatnią sobotę karnawału, o godz. 16.00 w zimowej scenerii sali balowej spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas pan Mirosław Żydek – Wójt Gminy Konopnica oraz pani Anna Olszak – Sekretarz Gminy Konopnica.
Uroczystość rozpoczął pan Andrzej Cywiński – Dyrektor Gimnazjum, który przemówieniu przygotowanym na tę okazję, rozważał rolę tańca w życiu człowieka. Kilka ciepłych słów skierował do młodzieży również pan Wójt, życząc, by wieczór ten na długo pozostał w ich pamięci.
I wreszcie padły słowa oczekiwane z niecierpliwością: ” Poloneza czas zacząć”. Młodzież zatańczyła „chodzonego” uroczyście i dostojnie. W swoich wytwornych strojach, nienagannych fryzurach wyglądali przepięknie, zatem nic dziwnego, że wśród widowni niejedna osoba ocierała łzy wzruszenia.
A później… Potem były jeszcze podziękowania, gdyż przygotowanie takiej uroczystości to nie lada wysiłek, prezentacje klas i ostatni rzut oka na szkloną rzeczywistość, sesja zdjęciowa, gorący posiłek i wszyscy przenieśli się na parkiet. Humory sprzyjały szampańskiej zabawie, która trwała blisko do północy. I choć kolejny bal gimnazjalny przeszedł już do historii, w sercach wszystkich uczestników na długo pozostaną po nim wspomnienia.

A.P. 

Data opublikowania: 08:12, 5 marca 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności