Niecodzienny sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu.

img_2920.jpg

Uczennica klasy VI naszej szkoły Anna Szymańska wzięła udział w konkursach przedmiotowych z historii i matematyki organizowanych corocznie przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jest finalistką konkursu matematycznego, zaś z historii została laureatką z najlepszym wynikiem 49 pkt. na 50 możliwych do zdobycia. 

Ania jest najlepszą uczennicą w szkole i corocznie otrzymuje stypendium za wyniki w nauce, które oscylują w granicach 5, 45 – 5,73 średniej arytmetycznej.

Należy podkreślić, że brała udział każdego roku w licznych konkursach m.in.: Olimpiada Wiedzy Oxford Plus – otrzymała tytuł laureat I stopnia z wyróżnieniem za zdobycie maksymalnej ilości punktów, Kangur Matematyczny kl. IV – wyróżnienie, Kangur Matematyczny kl. V – wyróżnienie, Olimpiada Wiedzy Historia Oxford Plus dla klas 4 -6 zdobyła komplet punktów jako uczennica kl. IV, Kuratoryjny konkurs historyczny – udział w etapie okręgowym jako uczennica klasy V, Zawody Gminne w tenisie stołowym – I miejsce, Gminny konkurs matematyczny „Matematyczna Przygoda” – I miejsce, Konkurs językowo-plastyczny „Wielka Brytania i ja” – II miejsce, Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Lingua. Plus – laureat I stopnia z wyróżnieniem, Gminny konkurs w tenisie stołowym – I miejsce, Gminny konkurs wiedzy o Powstaniu Styczniowym – I miejsce w rywalizacji z o rok starszymi uczniami, Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna – I miejsce (100% poprawnych odpowiedzi).

To bardzo sumienna i pracowita dziewczynka – mówi nauczycielka historii Pani Elżbieta Kamińska. Nie przypominam sobie drugiej takiej w mojej, dość długiej już, karierze zawodowej. Pracowałam z Anią od klasy IV, dostosowując lekcje historii do jej potrzeb, zaś przez ostatnie dwa lata pracowałyśmy na zajęciach dodatkowych przygotowujących do konkursów historycznych. Jest to osoba wszechstronnie uzdolniona, a w szczególności wyróżniająca się nadzwyczajną pamięcią, co w nauce historii ma znaczenie priorytetowe. W tym roku pracowałyśmy z wykorzystaniem podręczników licealnych, zatem widać jakie możliwości prezentuje Ania, skoro korzystanie z takich tekstów nie sprawia jej kłopotu. Cieszę się z jej sukcesu, gdyż myślę , że moja wiara w nią to właściwa diagnoza postawiona już na początku naszej pracy. Praca z Anią była dla mnie prawdziwą przyjemnością-lubię i cenię uczniów, którzy chcą wiedzieć i rozumieć więcej. 

Uroczyste posumowanie konkursów z udziałem laureatów i nauczycieli odbędzie się w dniu 14 maja 2014 r. Należy podkreślić, że takiego sukcesu nie odnotowano nigdy w historii naszej szkoły.

Życzymy naszej uczennicy wielu sukcesów na dalszych etapach edukacyjnych i wierzymy, że w życiu dorosłym czeka ją bardzo szybki awans zawodowy oraz praca na wysokim i odpowiedzialnym stanowisku.

Marta Och

Data opublikowania: 11:06, 6 marca 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności