Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w Rzeszowie.

W dniu 11 marca br. w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego OYAMA Polska Federacja Karate w kumite i kata. Zawody uroczyście otworzyła Pani Krystyna Stachowska Wiceprezydent Rzeszowa. W turnieju we wszystkich kategoriach wystąpiło 280 zawodników z 23 klubów sportowych karate oyama i karate kyokushin. Z naszego klubu wystartowało 31 uczestników na co dzień trenujących w klubie sportowym Oyama Karate Lublin, prowadzącym również swoje sekcje w szkołach podstawowych w gminie Konopnica.

Zwyciężyliśmy w 7 kategoriach, w 5 zdobyliśmy srebrne medale i w 9 brązowe. Dla wielu naszych zawodników był to pierwszy turniej zewnętrzny, mimo to spisali się bardzo dobrze!

Tytuł Mistrza Makroregionu Wschodniego z naszej gminy Konopnica zdobyli: Michał Macieląg, Antoni Matyjaszek, Iga Ludian.

3 miejsca zajęli:

Krakowiecki Bartłomiej, Naczas Wojciech, Żydek Marcel, Żydek Błażej, Radzik Mateusz.

Wielkie brawa dla wszystkich naszych karateków, również dla tych co nie stanęli tym razem na podium, walczyliście dzielnie, jesteście super!

Trenerami i sekundantami naszych zawodników byli Sensei Ryszard Wadowski i Sensei Marcin Wójcik.

Zarząd klubu serdecznie dziękuje wszystkim Rodzicom którzy wspierali swoje pociechy i pomogli w dotarciu na zawody. Za 3 tygodnie kolejny sprawdzian w Tarnowie, więc nie zwalniamy tempa i wracamy na dojo już w poniedziałek. OSU!!!