Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny i Matematyczny uczniów klas III W dniach 17 i 18 maja 2012r., w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny i Matematyczny uczniów klas III. 

W Konkursie Ortograficznym wzięło udział 34 uczniów z 13 szkół podstawowych, natomiast w Konkursie Matematycznym startowało 38 uczniów z 14 szkół, z terenu gmin: Bełżyce, Niedrzwica Duża, Konopnica, Wojciechów. Gminę Konopnica reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Stasinie, Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym im. Ziemi Lubelskiej i Szkoły Podstawowej w Konopnicy im. Kardynała Wyszyńskiego. Uczniów Szkoły Podstawowej w Stasinie przygotowywała i wspierała pani Aneta Podleśna, uczniów Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym – pani Renata Wojtaszko, a uczniów Szkoły Podstawowej w Konopnicy – pani Renata Rybacka. „WICEMISTRZEM MATEMATYKI 2012” został Antoni Misztal, uczeń Szkoły Podstawowej w Stasinie oraz Liwia Kowalska uczennica Szkoły Podstawowej w Stasinie.Wyróżnienia otrzymali:
1. Anna Sito – Szkoła Podstawowa w Konopnicy,
2. Kacper Tudruj – Szkoła Podstawowa w Radawcu Dużym.

Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII 2012” zdobyła Marta Kość, uczennica Szkoły Podstawowej w Radawcu Dużym.Wyróżnienia otrzymali:1. Liwia Kowalska – Szkoła Podstawowa w Stasinie,2. Mateusz Olszak – Szkoła Podstawowa w Konopnicy.Uczniowie zmagali się z dość trudnymi problemami ortograficznymi imatematycznymi, jak na mistrzów przystało. Wszyscy uczestnicy konkursów doskonale poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań matematycznych o podwyższonym stopniu trudności, a także z dyktandem i trudnymi wyrazami, a było ich sporo!Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aneta Podleśna  

Data opublikowania: 09:49, 29 maja 2012

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności