Konkurs „Najciekawsze zakątki mojej gminy Konopnica”

20090408_1904692446_18.jpg
30 marca 2009 r. w Urzędzie Gminy Konopnica, odbył się finał konkursu prac plastycznych na temat „Najciekawsze zakątki mojej gminy Konopnica”.
Konkurs dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjum w naszej gminie został ogłoszony na początku marca, a jego organizacją zajęły się panie Monika Dąbrowska oraz Ewa Anyszek – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Zemborzycach Tereszyńskich. Idea konkursu zrodziła się z potrzeby zarówno przybliżenia dzieciom walorów rodzimej gminy, jak i rozwijania umiejętności plastycznych. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Konopnica – Mirosław Żydek oraz posłowie z terenów naszej gminy: Izabella Sierakowska, Jan Łopata oraz Lech Sprawka.
Uroczystości związane z ogłoszeniem wyników rozpoczęły się od wspólnego wystąpienia pani Moniki Dąbrowskiej oraz Wójta, którzy przywitali przybyłych posłów, przedstawicieli szkół oraz dzieci, których prace zakwalifikowały się do finału. 
Następnie oficjalnie ogłoszono listę zwycięzców konkursu. Zebrane prace zostały podzielone na trzy kategorie: klasy od 1 do 3, klasy od 4 do 6 oraz klasy gimnazjalne.
W kategorii klas 1- 3 (młodsze dzieci):
1 miejsce zajęła praca Karoliny Grzesiak „Staw w Konopnicy”
2 miejsce zajęła praca Klaudii Surtel „Dzwonnica Kościoła w Konopnicy”
3 miejsce zajęła praca Jolanty Anyszek „¬ródełko św. Wojciecha”
W kategorii klas 4 – 6:
1 miejsce zajęły exequo dwie prace: Wiktorii Kuzioły „Staw w Konopnicy” oraz Natalii Zarajczyk „Kościół Prafialny w Konopnicy”
2 miejsce zajęła praca Justyny Jankowskiej „Mogiła w Radawcu Dużym”
3 miejsce zajęła praca Aleksandry Brodacz „Domek Góralski w Stasinie”
Wyróżnienia:
– praca Weroniki Misztal „Lotnisko w Radawcu”
– praca Aleksandry Wilczek „Dworek Barona Karola Boksendera w Motyczu”
– praca Sylwii Wesołowskiej „Kościół w Radawcu Dużym”
– praca Alicji Łabędzkiej „Kapliczka w Konopnicy”
– praca Wiktorii Michalec „Ruiny Dzwonnicy w Konopnicy”
– praca Ilony Pałki „Jesienny Krajobraz Lasu Radawieckiego”
Autorzy zwycięskich i wyróżnionych prac otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci materiałów dla plastyków i albumów o sztuce. Dodatkowo każdy z posłów wręczył zwycięzcom specjalnie przygotowaną nagrodę. Uczniowie ze swej strony wręczyli własnoręcznie przygotowane wielkanocne stroiki.
Na koniec uroczystości wszyscy zebrani ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Zwycięzcom gratulujemy!

Jak udało nam się dowiedzieć już planowane są kolejne konkursy dla dzieci z konopnickich szkół. Być może będzie to konkurs fotograficzny, a może literacki…. O wszystkim będziemy informować na bieżąco.Data opublikowania: 10:24, 8 kwietnia 2009

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności