Konkurs Nasz Zabytek

Zachęcamy mieszkańców do aktywnego udziału w konkursie Nasz Zabytek organizowanym przez Fundację Most the Most w województwie lubelskim. Jest to konkurs o charakterze regionalnym i lokalnym dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie i przywrócić świetność lokalnym zabytkom.

Konkurs Nasz Zabytek ogłaszany jest sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo objąć wszystkie województwa każdego roku. Konkurs jest podzielony na dwie części: I  Konkurs – wybór jednego zabytku w województwie oraz II Konkurs – wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku.

Mieszkańcy województwa lubelskiego będą mogli zgłaszać propozycje zabytków od 3 października do 1 listopada 2022 r. (I Konkurs). Został dla nich przygotowany prosty formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie fundacji. Osoby, które nie korzystają z internetu będą mogły zgłosić zabytek przez telefon.

Forma zgłoszeń:

 

Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000,00 PLN bezzwrotnie). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Fundacja Most the Most jest organizacją non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego, by współrealizować misję banku jaką jest wsparcie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Fundacja Most the Most angażuje się w te działania realizując zadania w obszarze związanym z kulturą. Naszym flagowym projektem jest Konkurs Nasz Zabytek.

Zgłoszenia wysyłają osoby fizycznemieszkańcy gminy, w której zabytek będzie podlegał rewitalizacji.  Im więcej zgłoszeń na dany zabytek- większa szansa na wygraną.

 

Nasz Zabytek

Data opublikowania: 08:59, 10 października 2022

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności