Jubileusz 100 – lecia urodzin Pana Mieczysława Adamczyka


  W dniu 16. 07. 2012 roku Pan Mieczysław Adamczyk z miejscowości Kozubszczyzna obchodził jubileusz 100 –lecia urodzin. Szanownego Jubilata odwiedzili w domu Mirosław Żydek, Wójt Gminy Konopnica, Anna Olszak, Sekretarz Gminy, Jerzy Babkiewicz, dyrektor SPZOZ w Motyczu, Radny Powiatu Lubelskiego, ks. proboszcz Jan Domański z Konopnicy, Ewa Misztal dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Konopnica oraz przedstawiciele KRUS w Lublinie. Odczytano list gratulacyjny Prezesa KRUS oraz decyzję o przyznaniu dodatku z tytułu ukończenia 100 lat życia. Wójt naszej gminy życzył Jubilatowi zdrowia, pogody ducha oraz odczytał list gratulacyjny Prezesa Rady Ministrów, Donalda Tuska.
  Piękna pogoda stanowiła oprawę uroczystości przygotowanej przez rodzinę Pana Mieczysława, a wszyscy goście witani byli muzyką, co podkreślało urodzinowy charakter spotkania. W uroczystości oprócz oficjalnych gości brała udział rodzina Pana Mieczysława. Synowie z żonami, wnuki i prawnuki. Rozmowom nie było końca, wspominano liczne pasje Jubilata.  
Pan Mieczysław z zawodu był cieślą. Dachy domów i stodoły w okolicznych miejscowościach są Jego dziełem. Zajmował się także stolarką, jest autorem różnych pomysłów racjonalizatorskich. W swoim gospodarstwie, w latach 60 –tych, zamontował w studni elektryczną pompę oraz sam skonstruował traktor –nie było dla niego rzeczy niemożliwych do wykonania.  
Do tej pory Pan Mieczysław spędza czas bardzo czynnie – zajmuje się małą szklarenką. Sadzi z nasion orzechy włoskie i planuje doczekać plonu. Jest najstarszym, aktywnym czytelnikiem naszej gminnej biblioteki. Jego ciekawe opowieści o przemarszu wojsk Józefa Piłsudskiego przez Konopnicę zainteresowały bardzo gości a także redakcję TVP Lublin. Relacja z uroczystości pojawiła się w Panoramie Lubelskiej.  
Życzymy Jubilatowi wielu lat życia w zdrowiu oraz radości z każdej chwili spędzonej w rodzinnym gronie.  
   

Data opublikowania: 20:02, 18 lipca 2012

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności