…I dobro zwycięży!

W niedzielę 18 stycznia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stasinie włączyli się w akcję pomocy Jasiowi Karwowskiemu, walczącemu ze złośliwym nowotworem oczka. Rodzice Jasia, u którego w listopadzie ubiegłego roku rozpoznano siatkówczaka, ze wszystkich sił starają się uratować prawe oczko swojego synka. Niestety, leczenie inne niż amputacja, jest możliwe jedynie w USA, co tym samym oznacza ogromne koszty. Dlatego też od prawie dwóch miesięcy trwa, zakrojona na ogromną skalę, akcja pomocy dla Jasia. Najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stasinie włożyli więc całe swoje serce w odegranie jasełek pt. „Witaj Dziecię”, tak by swą grą zachęcić widzów do ofiarności na rzecz chorego chłopca.

Nasi mali aktorzy z przejęciem odgrywali swoje role, pięknie grali na instrumentach, radośnie śpiewali i „wędrowali w pustynnej karawanie”, by przybliżyć wszystkim zebranym w kościele parafialnym w Konopnicy biblijne sceny narodzenia Jezusa. Niezwykłą atmosferę współtworzyły wspaniałe stroje przygotowane przez rodziców, scenografia i oprawa muzyczna. Całość przygotowały: Ewa Dudek, Renata Rożek i Katarzyna Kutwa ze szkoły w Stasinie.

Widzowie okazali się bardzo życzliwi i dzięki ich hojności udało się nam zebrać 1070,53zł oraz 20€. Pieniądze zostały przekazane na konto bankowe Fundacji „Kawałek Nieba”, która koordynuje zbiórkę funduszy na leczenie Jasia.

Cieszymy się, że choć odrobinę mogliśmy pomóc. Wierzymy, że tak właśnie „ świat się odmienia i dobro zwycięża”!

mgr Katarzyna Kutwa – nauczyciel religii S.P. Stasin

Data opublikowania: 09:48, 20 stycznia 2015

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności