Gminny Dzień Kobiet

 

8  marca, to już tradycyjnie wielkie święto wszystkich Pań w Gminie Konopnica. W tym roku na zaproszenie  Wójta Mirosława Żydka przybyło ponad 150 przedstawicielek płci pięknej. Wspaniała atmosfera spotkania  dawała się odczuć  od samego wejścia. W tym roku gościliśmy w remizie OSP w Konopnicy. Wszystkie kobiety lubią być doceniane i chwalone, o czym wie wójt Mirosław Żydek, a czemu  dał wyraz w swoim przemówieniu  podkreślając  rolę kobiet we współczesnym świecie. Każda z Pań  poczuła  się wyjątkowo, a róże  oraz uściski od panów dopełniły słów uznania. Kwiaty wręczał wójt Mirosław Żydek, Poseł Jan Łopata, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Duda, sekretarz gminy Konrad Banach, Radny Stanisław Łukasiewicz oraz sołtys Krzysztof Ostrowski.

Dzień Kobiet w naszej gminie to także okazja by promować talenty naszych uczniów.  Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Konopnicy przygotowały ciekawy program artystyczny. Uczniowie byli świetnie przygotowani, co jest niewątpliwą zasługą wykwalifikowanych pedagogów. Dodatkowo na scenie wystąpiły 3 dziewczynki ze Szkoły Podstawowej
 w Motyczu, które uświetniały występy kolegów grą na trąbkach. Następnie mogliśmy się przenieść w czasie do XVIII–wiecznej Polski  dzięki aktorom Teatru Stacja Motycz  i opisowi obyczajów ks. Jędrzeja  Kitowicza.

„Ci, co po nas nastąpią za lat sto Polacy, pewnie się od nas dzisiaj żyjących tak będą różnili, jak się my różniemy od dawniejszych.”

Wielkie brawa dla naszych aktorów!

Panie biesiadowały, rozmawiały, śmiały się i śpiewały do późnych godzin popołudniowych  przy dźwiękach nowopowstałej Kapeli Konopnickiej.

Data opublikowania: 11:24, 15 marca 2016

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności