GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH

W dniu 29 maja 2016 r. odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięły udział męskie drużyny ze wszystkich jednostek OSP gm. Konopnica oraz drużyna kobieca z OSP Radawiec Duży (łącznie 13 drużyn). Po raz pierwszy była reprezentowana w zawodach jednostka z OSP Marynin. Tego dnia pogoda dopisała (temp. 30 stopni Celsjusza). W bojowych nastrojach strażacy przystąpili do zawodów.

Po dwóch konkurencjach, t.j. sztafecie i ćwiczeniu bojowym wyłoniono zwycięzców zawodów w poszczególnych kategoriach. W kategorii mężczyzn jednostki zajęły następujące miejsca :

              I     –   OSP Pawlin,

              II    –  OSP Radawiec Duży,

              III   –  OSP Kozubszczyzna,

              IV   –  OSP Marynin,

              V     –  OSP Uniszowice,

              VI    –  OSP Szerokie,

              VII   –  OSP Motycz,

              VIII –  OSP Konopnica,

               IX   –  OSP Tereszyn,             

               X     –  OSP Zemborzyce Tereszyńskie,

               XI    – OSP Radawczyk Drugi,

               XII   – OSP Motycz Leśny.    

Zwycięzca zawodów – jednostka z OSP Pawlin uzyskała następujące czasy: w sztafecie – 65,38 s i w ćwiczeniu bojowym 36,97 s (łączny czas 102,35 s). W kategorii kobiet drużyna OSP z Radawca Dużego dopingowana silnie przez zgromadzoną publiczność ukończyła sztafetę w czasie 72,70 s i ćwiczenie bojowe w czasie 61,83 s.  Wójt Gminy Mirosław Żydek ufundował uczestnikom zawodów puchary, nagrody i dyplomy. Nagrody i dyplomy wręczali Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Konopnicy Jerzy Sieńko, Wójt Mirosław Żydek i Komendant Gminny Tomasz Wójcik. Wszyscy strażacy otrzymali ekwiwalenty za udział w szkoleniu ( zawodach OSP). Dobra pogoda i udział w zawodach 31 drużyn męskich i 3 kobiecych z 3 gmin sprzyjały sportowej rywalizacji. Zawody sędziowała komisja z Państwowej Straży Pożarnej z Bełżyc.

Gratulujemy wszystkim strażakom zdobytych miejsc, a kobiece drużyny zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w zawodach w przyszłym roku.

Wkrótce – 15 czerwca 2016 r. odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Pszczelej Woli.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny z jednostki z Radawca Dużego i  chłopców z   jednostki z Pawlina.

Powodzenia!

                                                                                               Jerzy Wójtowicz

Data opublikowania: 13:19, 30 maja 2016

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności