GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH

W dniu 27 maja 2018 r. odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięły udział męskie drużyny z 11 jednostek OSP gm. Konopnica. Tego dnia pogoda dopisała (słonecznie, temperatura 27 stopni Celsjusza). W bojowych nastrojach strażacy przystąpili do zawodów.

Po dwóch konkurencjach, t.j. sztafecie i ćwiczeniu bojowym wyłoniono zwycięzców zawodów w poszczególnych kategoriach. W kategorii mężczyzn jednostki zajęły następujące miejsca :

              I     –   OSP Pawlin,

              II    –  OSP Radawiec Duży,

              III   –  OSP Kozubszczyzna,

              IV   –  OSP Konopnica,

              V     –  OSP Marynin,

              VI    –  OSP Uniszowice,

              VII   –  OSP Radawczyk Drugi,

              VIII –  OSP Szerokie,

               IX   –  OSP Motycz Leśny,

               X    – OSP Motycz,            

               OSP Zemborzyce Tereszyńskie, jednostka nie ukończyła konkurencji ćwiczenia bojowego i nie została sklasyfikowana.

                  Zwycięzca zawodów – jednostka z OSP Pawlin uzyskała następujące czasy: w sztafecie – 64,34 s i w ćwiczeniu bojowym 36,44 s (łączny czas 100,78 s).  Wójt Gminy Mirosław Żydek ufundował uczestnikom zawodów puchary, nagrody i dyplomy. Nagrody, puchary i dyplomy wręczali Wójt Gminy Mirosław Żydek, Zastępca Wójta Anna Olszak, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Konopnicy Jerzy Sieńko i Sekretarz Jerzy Wójtowicz. Wszyscy strażacy otrzymali ekwiwalenty za udział w szkoleniu ( zawodach OSP). Dobra pogoda i udział w zawodach 27 drużyn męskich i 2 kobiecych z 3 gmin sprzyjały sportowej rywalizacji. Zawody sędziowała komisja z Państwowej Straży Pożarnej z Bełżyc.

Najlepsze wyniki zawodów spośród wszystkich startujacych jednostek OSP z 3 gmin uzyskała nasza jednostka z OSP Pawlin.

Gratulujemy wszystkim strażakom zdobytych miejsc, a kobiece drużyny zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w zawodach w przyszłym roku.

 Jerzy Wójtowicz

Data opublikowania: 15:49, 5 czerwca 2018

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności