GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

W dniu 25 maja 2014 r. odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.
W zawodach wzięły udział męskie drużyny ze wszystkich jednostek OSP gm. Konopnica oraz po raz pierwszy drużyna kobieca z OSP Radawiec Duży (łącznie 12 drużyn). Tego dnia pogoda dopisała (temp. 30 stopni Celsjusza).
W bojowych nastrojach strażacy przystąpili do zawodów.
Po dwóch konkurencjach, t.j. sztafecie i ćwiczeniu bojowym wyłoniono zwycięzców zawodów w poszczególnych kategoriach. W kategorii mężczyzn jednostki zajęły następujące miejsca :

XI – OSP Radawczyk Drugi.

Zwycięzca zawodów – jednostka z OSP Pawlin uzyskała następujące czasy: w sztafecie – 60,89 s i w ćwiczeniu bojowym 40,51 s (łączny czas 101,40 s). W kategorii kobiet drużyna OSP z Radawca Dużego dopingowana silnie przez zgromadzoną publiczność ukończyła sztafetę w czasie 80,40 s i niestety nie ukończyła ćwiczenia bojowego z powodu usterki technicznej. Wójt Gminy Mirosław Żydek ufundował uczestnikom zawodów puchary, nagrody i dyplomy, które wręczali Z-ca Wójta Konrad Banach i Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Duda. Wszyscy strażacy otrzymali ekwiwalenty za udział w szkoleniu ( zawodach OSP). Dobra pogoda i udział w zawodach 48 drużyn męskich i 5 kobiecych z 5 gmin sprzyjały sportowej rywalizacji. Zawody sędziowała komisja z PSP z Bełżyc.
Gratulujemy wszystkim strażakom zdobytych miejsc, a kobiece drużyny zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w przyszłym roku.
Puchary za najlepszy wynik drużyny męskiej i kobiecej w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana wręczali Wiceprezes ZOP Związku Druh Sławomir Zygo, Z-ca Komendanta Miejskiego PSP St. Bryg. Witold Zborowski i Z-ca Wójta Gminy Konopnica Druh Konrad Banach. Te wyróżnienia otrzymały drużyny z OSP Babin, gm. Bełżyce. OSP Pawlin w tej klasyfikacji zawodów wywalczyła 3 miejsce.

Wkrótce – 5 czerwca 2014 r. członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Radawca Dużego i Pawlina będą brali udział w zawodach powiatowych wg CTiF w Pszczelej Woli.
Trzymamy kciuki za naszych młodych strażaków!