GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE OSP

W dniu 7 czerwca 2015 r. odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięły udział męskie drużyny ze wszystkich jednostek OSP gm. Konopnica oraz po raz pierwszy drużyna kobieca z OSP Radawiec Duży (łącznie 12 drużyn). Tego dnia pogoda dopisała (temp. 30 stopni Celsjusza). W bojowych nastrojach strażacy przystąpili do zawodów.
Po dwóch konkurencjach, t.j. sztafecie i ćwiczeniu bojowym wyłoniono zwycięzców zawodów w poszczególnych kategoriach. W kategorii mężczyzn jednostki zajęły następujące miejsca :

I – OSP Pawlin,

II – OSP Radawiec Duży,

III – OSP Kozubszczyzna,

IV – OSP Uniszowice,

V – OSP Tereszyn,

VI – OSP Szerokie,

VII – OSP Motycz,

VIII – OSP Konopnica,

IX – OSP Motycz Leśny,

X – OSP Zemborzyce Tereszyńskie – nie ukończono konkurencji,

X – OSP Radawczyk Drugi – nie ukończono konkurencji.

Zwycięzca zawodów – jednostka z OSP Pawlin uzyskała następujące czasy: w sztafecie – 61,98 s i w ćwiczeniu bojowym 37,91 s (łączny czas 99,89 s). W kategorii kobiet drużyna OSP z Radawca Dużego dopingowana silnie przez zgromadzoną publiczność ukończyła sztafetę w czasie 80,60 s i ćwiczenie bojowe w czasie 57,57 s. Wójt Gminy Mirosław Żydek ufundował uczestnikom zawodów puchary, nagrody i dyplomy, które wręczył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Konopnicy Jerzy Sieńko. Wszyscy strażacy otrzymali ekwiwalenty za udział w szkoleniu ( zawodach OSP). Dobra pogoda i udział w zawodach 30 drużyn męskich i 2 kobiecych z 3 gmin sprzyjały sportowej rywalizacji. Zawody sędziowała komisja z PSP z Bełżyc.

Gratulujemy wszystkim strażakom zdobytych miejsc, a kobiece drużyny zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w przyszłym roku.

Na zawodach gminnych OSP odbyła się również konkurencja musztry, która jednak nie była wliczana do wyników zawodów.

Wkrótce – 21 czerwca 2015 r. Zawody Powiatowe OSP w Bełżycach.

Trzymamy kciuki za nasze dziewczyny i chłopaków z drużyn żeńskiej z Radawca Dużego i męskiej z Pawlina!

Powodzenia!


Jerzy Wójtowicz

Data opublikowania: 13:41, 15 czerwca 2015

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności