FESTYN RODZINNY I XV-LECIE GIMNAZJUM IM. W. POLA W RADAWCZYKU DRUGIM

W niedzielę 19 października 2014 roku w Gimnazjum im. W. Pola w Radawczyku Drugim odbył się festyn rodzinny połączony z obchodami XV- lecia gimnazjum oraz Dnia Edukacji Narodowej.
Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Konopnica, w którym zwyciężyła drużyna OSP Konopnica. Festyn rozpoczął się około godziny 14 skokiem spadochroniarza, lądującego na boisku przy szkole.
Następnie uczniowie, rodzice, absolwenci i inni goście przenieśli się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Zebrani mieli okazję obejrzeć krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany przez gimnazjalistów i ich opiekunów, podziwiać tradycyjnego poloneza oraz wysłuchać koncertu młodych skrzypków. Głos zabrali m. in. pan dyrektor Andrzej Cywiński oraz wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek, który wręczył nagrody dyrektorom szkół. Na koniec wyróżnieni zostali laureaci konkursu "Esperanto językiem przyjaźni".
Imprezie towarzyszyły również inne atrakcje – przy szkole odbył się III zlot motocyklowy mieszkańców Gminy Konopnica. Można było też wziąć udział w loterii fantowej, w której do wygrania były atrakcyjne nagrody (m.in. piłki, zestawy kuchenne, a nawet meble i krzewy ogrodowe). W jednej z sal zorganizowano kiermasz ciast, można też było zjeść kiełbaski i frytki sprzedawane przez rodziców. Uczestnicy festynu mieli okazję wziąć udział w konkursie karaoke. Odbyły się też zawody sportowe, w których uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych klas gimnazjum i ich rodzice. Zwyciężyła klasa 3a, wygrywając wyjazd do kina. Na zakończenie festynu można było zobaczyć pokazy strażackie.

Data opublikowania: 12:38, 28 października 2014

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności