ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 13 marca 2023 r. odbyły się na sali konferencyjnej urzędu gminy, eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” dla uczniów z siedmiu szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica, w dwóch grupach wiekowych, klas I-IV oraz V-VIII.

Wzięło w nich udział 14 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica (po dwóch z każdej szkoły, z poszczególnych grup wiekowych). Eliminacje przebiegały w bieżącym roku na bardzo wysokim poziomie, ponieważ konieczne były dodatkowe eliminacje w celu wyłonienia zwycięzców. Ciekawe pytania testowe z wyborem odpowiedzi obejmowały tematykę strażacką oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy, tak bardzo potrzebną dla ratowania życia.

Ostatecznie uczniowie zdobyli następujące miejsca :

w I grupie wiekowej (klasy I – IV SP)

 1. Gabriel Maciąg ze SP w Stasinie,
 2. Jakub Wadowski ze SP w Radawcu Dużym,
 3. Dominik Burzak ze SP w Konopnicy,
 4. Aurelia Lech ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich,
 5. Jakub Szymczyk z DSP w Szerokiem,
 6. Piotr Denis ze SP w Motyczu,
 7. Oliwia Łakota ze SP w Radawczyku Drugim,

w II grupie wiekowej ( klasy V-VIII SP)

 1. Adrian Lech ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich,
 2. Paweł Łaszcz ze SP w Konopnicy,
 3. Sławomir Kruszyński z DSP w Szerokiem,
 4. Iga Chmiel ze SP w Stasinie,
 5. Luiza Surtel ze SP w Radawczyku Drugim,
 6. Anna Raczyńska ze SP w Motyczu,
 7. Aleksander Bednarczyk ze SP w Radawcu Dużym.

Zwycięzcy eliminacji gminnych z poszczególnych grup wiekowych będą  reprezentować Gminę Konopnica w eliminacjach powiatowych turnieju w Lublinie w dniu  31 marca 2023 r.. Życzymy im dalszych sukcesów.

Wójt Gminy Mirosław Żydek ufundował atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników turnieju (smartwatche, głośniki mobilne, słuchawki bluetooth, powerbank, zestawy do badmintona, piłka nożna, siatkowa, do koszykówki), puchary za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych oraz dyplomy pamiątkowe, w tym dyplomy uznania dla opiekunów szkół za wzorowe przygotowanie uczniów. Nagrody i wyróżnienia wręczali Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek oraz Komendant Gminny asp. Tomasz Wójcik. Po eliminacjach uczniowie zostali zaproszeni na przygotowany poczęstunek. Sponsorem poczęstunku był Prezes GS Konopnica, Pan Marcin Sieńko.

W skład Jury OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu gminnym wchodziło 2 członków Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Konopnicy, asp. Tomasz Wójcik – Komendant Gminny, Sekretarz – Druh Jerzy Wójtowicz a także Druhna Edyta Owczarska, pracownik urzędu gminy

Eliminacje przebiegły bardzo sprawnie, a dwa busy Ochotniczych Straży Pożarnych   z kierowcami zapewniły dowóz  dzieci i opiekunów szkół. Strażacy zorganizują również dowóz na  eliminacje powiatowe.

Liczymy na to, że zdobyta przez młodzież szkolną wiedza zaprocentuje w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa oraz działalnością w miejscowych strażach pożarnych, których jest już 12 na terenie gminy. W jednostkach OSP działają również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, do których można się zapisać przed nabyciem pełnoletności. Czy warto interesować się szeroko rozumianą tematyką strażacką, najlepiej zapytać o to uczestników tegorocznych eliminacji!

Jerzy Wójtowicz

Data opublikowania: 11:30, 15 marca 2023

Kategorie: Aktualności, Ogłoszenia

Inne Aktualności