ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ


W dniu 4 marca 2013 r. odbyły się w urzędzie gminy eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w dwóch grupach wiekowych, szkół podstawowych i gimnazjum.
Wzięło w nich udział 30 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica oraz gimnazjum. Eliminacje przebiegały w bieżącym roku na bardzo wysokim poziomie. świadczy o tym fakt, że zwycięzcy eliminacji pisemnych zdobyli maksymalną liczbę punktów, to jest 30, a o drugie i trzecie miejsce w grupie szkół podstawowych konieczne były dodatkowe eliminacje ponieważ troje uczestników zdobyło po 29 punktów.

Ostatecznie czołowe miejsca zdobyli:
a) w grupie szkół podstawowych:
1. Kacper Pałka ze SP w Radawcu Dużym,
2. Liwia Kowalska ze SP w Stasinie,
3. Grzegorz Wydra ze SP w Stasinie,
b) w grupie gimnazjum:
1. Konrad Pałka
2. Adrian Podstawka
3. Gabriela Berecka wszyscy z Gimnazjum w Radawczyku Drugim.
Na uwagę zasługuje fakt, że zwycięzcami w poszczególnych grupach wiekowych (szkół podstawowych i gimnazjum) zostali dwaj bracia z Radawca Dużego, Kacper i Konrad Pałka. Będą oni reprezentować Gminę Konopnica w eliminacjach powiatowych turnieju w Lublinie w dniu 26 marca 2013 r.. Życzymy im dalszych sukcesów.
Wójt Gminy Mirosław Żydek ufundował atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników turnieju (piłki nożne i siatkowe, gry sportowe i planszowe, plecaki), puchary za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych oraz dyplomy, w tym dyplomy dla opiekunów szkół. Nagrody i wyróżnienia wręczali Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Konopnicy Jerzy Sieńko i Zastępca Wójta Gminy Konrad Banach. Po eliminacjach uczniowie zostali zaproszeni na przygotowany poczęstunek.
W skład Jury OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” na szczeblu gminy wchodziło 5 członków Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP na czele z Prezesem i Zastępca Wójta Gminy.
Eliminacje przebiegły bardzo sprawnie, a dwa busy Ochotniczych Straży Pożarnych z kierowcami zapewniły dowóz dzieci i opiekunów szkół. Strażacy zorganizują również dowóz na eliminacje powiatowe.
Liczymy na to, że zdobyta przez młodzież szkolną wiedza zaprocentuje w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa oraz działalnością w miejscowych strażach pożarnych, których jest 11 na terenie gminy. Czy warto interesować się szeroko rozumianą tematyką strażacką, najlepiej zapytać o to uczestników tegorocznych eliminacji!  

Jerzy Wójtowicz  

Data opublikowania: 09:00, 7 marca 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności