Dziecięca Orkiestra Dęta w Sejmie

Dnia 26.03.2013 uczniowie z Dziecięcej Orkiestry Dętej naszej szkoły zostali zaproszeni, przez Pana Jana Łopatę – Posła na Sejm RP,  do występu w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Członkowie orkiestry pod kierunkiem dyrygenta – pana Antona Szaszkowa, a także w towarzystwie nauczycieli – opiekunów i rodziców odbyli tego dnia jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Występ naszych uczniów w gmachu Sejmu odbył się o godzinie 11. Po koncercie Pan Poseł zaprosił wszystkich artystów na Wielkanocne śniadanie. Uczniowie mieli zatem okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw wielkanocnych, pochodzących z różnych regionów naszego kraju. Po smacznym posiłku rozpoczęło się zwiedzanie budynku Sejmu. Członkowie orkiestry zobaczyli między innymi: Salę Główną Obrad Sejmu RP, Sejmową kaplicę, tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, siedzibę Marszałka Senatu RP, kancelarię Senatu RP, a także tablicę upamiętniającą wizytę papieża Jana Pawła II  w Sejmie w 1990 roku.
Na koniec wizyty zrobiono pamiątkowe zdjęcia, uczniowie – artyści podziękowali za zaproszenie i gościnę, pożegnali Pana Posła i powrócili do swoich domów z zapasem niezapomnianych  wrażeń spowodowanych możliwością obejrzenia miejsc tak dobrze znanych wszystkim z telewizji.

Data opublikowania: 11:27, 12 kwietnia 2013

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności