Dzień Seniora w Motyczu

dsc_0708_800x600.jpg

Noworoczne spotkania opłatkowe dsc_0708_800x600.jpgz Seniorami na dobre  wpisały się w kalendarium corocznych imprez w Motyczu.
Ich tradycja sięga jedenastu lat.
Uroczystość odbyła się w ostatnią niedzielę stycznia w Szkole Podstawowej w Motyczu dzięki zaangażowaniu Rady Sołeckiej Motycza, Wójta Gminy,
Legionu Maryi  z panią  Czesławą Żydek na czele.

Obchody poprzedziła Msza święta odprawiona przez ks. proboszcza Wincentego Capa  w Kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Motyczu, po której szacowni Seniorzy i zaproszeni goście udali się do budynku szkoły gdzie czekało na nich gorące przyjęcie ze strony Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Dudy oraz Pani dyrektor Jadwigi Młynarskiej.  

Największe owacje publiczności wzbudził występ dzieci ze Szkoły Podstawowej, które pod okiem nauczycieli przygotowały specjalny program artystyczny dla zgromadzonych babć i dziadków. Fenomenalnie zaprezentowali się pierwszoklasiści w brawurowo wykonanym występie słowno muzycznym. Nie mniejsze oklaski zebrała młodzież z Dziecięcej Orkiestry Dętej z Motycza, która pod batutą Pana Antona Szaszkowa wprost oczarowała wszystkich swym koncertem.

Takie spotkanie to także okazja do przełamania się opłatkiem i złożenia noworocznych życzeń. Na zakończenie podano poczęstunek, przy którym zgromadzeni goście mogli oddać się wspomnieniom i rozmowom o czasach ich młodości.

Dzień Seniora jest wyjątkową okazją. Nam – młodym daje sposobność wyrażenia szacunku i podziękowań za opiekę, troskę i mądrość życiową, którą czerpiemy od naszych rodziców czy dziadków. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

Oni sami bardzo sobie chwalą coroczne spotkania w gronie rówieśników. Dla wielu jest to niepowtarzalna okazja zobaczenia się z dawno niewidzianymi znajomymi.

Data opublikowania: 10:15, 3 lutego 2010

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności