Dzień Seniora w Motyczu

31 stycznia 2016 r. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Motyczu już po raz 16-ty gościła w swoich progach seniorów z motyckiej parafii. Tą miłą uroczystość , jak co roku, rozpoczął Andrzej Duda, Przewodniczący Rady Gminy Konopnica, który wspólnie z Martą Och, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Motyczu przywitał wszystkich zgromadzonych, w tym: Jana Łopatę – Posła na Sejm RP, Konrada Banacha, – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Lubelskiego, ks. proboszcza Stanisława Szatkowskiego, Stanisława Majczaka – radnego z Motycza, Ewę Żydek – sołtys z Motycza, Sylwię Chochoł Skocz – sołtys z Motycza Leśnego oraz Leszka Mazurka sołtysa z miejscowości Sporniak. Szczególne podziękowania skierowano w stronę osób zaangażowanych w przygotowanie Dnia Seniora. Na organizację tego spotkania zostały przeznaczone środki z funduszu sołeckiego, ale bez wkładu pracy wielu osób nie byłaby możliwa tak wspaniała oprawa tej uroczystości.

Po krótkiej części oficjalnej zgromadzeni goście mogli podziwiać wiązankę tańców ludowych, wykonanych przez dzieci z grupy przedszkolnej oraz dzieci z klas starszych. Ten specjalny występ dedykowany był dla każdej Babci i Dziadka, bo przecież nie tak dawno obchodziliśmy ich święto. Brawurowe wykonanie układów tanecznych bardzo spodobało się publiczności, która występy dzieci nagradzała gromkimi brawami.

 

Po występach tanecznych głos zabrał poseł Jan Łopata, w ciepłych słowach podziękował zgromadzonym mieszkańcom za oddane na niego głosy i możliwość reprezentowania ich w Sejmie przez następne lata. A planów i pracy na te lata, jak zaznaczył, jest wiele.

 

Dzień Seniora w Motyczu to także spotkanie opłatkowe. Możemy się nim podzielić, złożyć sobie wzajemne życzenia. Ks. proboszcz Stanisław Szatkowski zawsze pięknie prowadzi wspólną modlitwę.

 

Następnie na stołach pojawił się poczęstunek, nastąpiły międzysąsiedzkie rozmowy. To właśnie, między innymi, takie uroczystości sprzyjają wzmacnianiu więzi społecznych, gdy w ferworze dnia codziennego nie ma zbyt wiele czasu by się spotkać.

 

Artystyczną oprawę spotkania już po raz trzeci przygotował Zespół śpiewaczy Rola z Motycza. W tym roku zaśpiewał pieśni regionalne z towarzyszeniem akordeonu Adama Kawki i bębna talerzowego Aleksandra Stachyry. W solowych wykonaniach usłyszeliśmy Teresę Łbik i Zofię Kuś. Zespół z roku na rok rozwija się i mamy nadzieję, że w przyszłości również będzie umilał nam Dzień Seniora w Motyczu.

Data opublikowania: 08:07, 8 lutego 2016

Kategorie: Aktualności

Inne Aktualności